НОВИНИ

МЗС висловило протест Росії через візит Путіна до окупованого Криму

Водночас президент України назвав небезпечною провокацією відповідний візит президента РФ.

Міністерство закордонних справ України висловило протест через візит російської делегації на чолі з президентом РФ Владіміром Путіним до окупованого Криму. Про це в середу, 14 березня, повідомляє прес-служба відомства.  

 

"Україна вважає згаданий візит, як і інші т.зв. "поїздки" російських посадовців до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами", – йдеться в повідомленні.  

 

Крім того, у дипломатичному відомстві наголосили, що Автономна Республіка Крим та Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах.

 

Водночас президент України Петро Порошенко назвав небезпечною провокацією відповідний візит Путіна. 

 

"Надзвичайно небезпечна провокація, коли сьогодні президент Росії Путін прямо напередодні виборів навмисно їде на окуповану територію, відвідає Сімферополь, Севастополь, тому надзвичайно важлива єдина позиція всього світу про невизнання виборів президента РФ на території окупованого Криму", – заявив він.

 

Зазначимо, що президент РФ 14 березня здійснив "поїздку" до анексованого Криму, де вирішив оглянути Кримський міст та новий аеровокзальний комплекс міжнародного аеропорту "Сімферополь".

 

Нагадаємо, 13 березня президент Петро Порошенко провів зустріч з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу, у ході якої сторони засудили плани проведення президентських виборів РФ в окупованому Криму.