Депутати знизили розмір єдиного соцвнеску до 16,4%

29 Грудня 2014, 08:28

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому внесений урядом закон «Про реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який передбачає зменшення сплати єдиного соціального внеску з нині діючої ставки 41% до 16,4%.
За таке рішення проголосували 267 депутатів при необхідних 226.

Документ входить у пакет підготовлених урядом законодавчих актів, необхідних для прийняття держбюджету на 2015 рік. У першому читанні він був проголосований 25 грудня.

Представляючи законопроект, прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначав, що зниження ЄСВ – це ризик.

«Однак ми сподіваємося на те, що бізнес зрозуміє нашу позицію і почне легалізувати зарплати, – зазначив Яценюк.

«У тому випадку, якщо підприємство збільшує фонд оплати праці на 30%, а зарплата перевищує три мінімальних, і підприємство виконує умови щодо детінізації зарплат, то для такого підприємства ставка ЄСВ становитиме 16,4%, а не 41% як зараз», – додав він.

При цьому він підкреслив, що Кабмін свідомо йде на такий ризик, навіть незважаючи на попередження з боку міжнародних фінансових організацій. В той же час, уряд готовий переглянути цю норму.

«Ми прорахуємо все, будуть складнощі в адмініструванні, але це – реальна реформа. І ми сподіваємося на свідомість бізнесу», – зауважив Яценюк.

Як відомо, 28 грудня Верховна Рада зібралася на пленарне засідання. Ухвалили низку законів для економії бюджетних коштів та закон про бюджет на наступний рік.