Такої домовленості досягнуто між депутатами та мітингувальниками, які штурмували Верховну Раду.
Раніше до журналістів вийшов голова фракції ПР Олександр Єфремов, який повідомив, що Верховна Рада не розглядатиме цього тижня закон про виконання рішень судів.
За його словами, між депутатами та протестувальниками відбулася «доволі складна, емоційна та іноді навіть чоловіча розмова».
Зрештою, сказав Єфремов, було вирішено відтермінувати ухвалення закону в цілому до узгодження його тексту з громадськими організаціями, які захищають права воїнів-афганців, чорнобильців та інших категорій громадян.
Робочу групу, яка має знайти спільну мову з афганцями та чорнобильцями, очолить віце-прем’єр Сергій Тігіпко, «тому що він відповідає за цей напрям в уряді», – сказав Єфремов.
«Як я розумію, з організаторами (акції протесту. – Ред.) ми домовилися», – додав він.
У свою чергу, голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький на спільному брифінгу з Єфремовим зачитав резолюцію, в якій афганці і чорнобильці вимагають відкласти розгляд закону до повного узгодження з ними.
Зокрема, вони вимагають видалити з закону 2 розділ та перехідні положення.
Вони також погрожують у разі невиконання їхніх вимог розпочати безстрокову акцію протесту з вимогою розпуску парламенту.
Тим часом на площі перед парламентом частина натовпу почала відступати до Маріїнського парку. Інші стоять впритул до рядів «Беркуту», під Радою.
Час від часу натовп вигукує лозунг «Дайте гарантії, брехуни!»
Бійців «Беркуту» стає більше. За словами учасників бійки, у ході протистояння проти них використали газ.
Під час сутичок було розбито скло на деяких вхідних дверях приміщення ВР.
Нагадаємо, учасники мітингу біля парламенту протестують проти ухвалення законопроекту №9127, яким, зокрема, Верховна Рада має намір уповноважити Кабінет Міністрів установлювати порядок і розмір компенсацій пільговикам.
Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, ухваленими Верховною Радою, а Кабміном у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції України.
При цьому, в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає коштів.