«Важливо, аби українська влада показала виразний проєвропейський сигнал. У Європарламенті багато хто нині говорить про те, що Україна повертається на старий шлях часів президентства Кучми – шлях позаблоковості, ідеології стояння між «чимось і чимось». Неможливо вибирати найкращі фрукти з кошиків Митного союзу і ЄС», – наголосив представник Європарламенту.
Він підкреслив, що цей рік є роком важливого вибору України, оскільки склад Єврокомісії залишається таким самим, як і минулого року.
«Якщо процес підписання угоди затягти, новий склад Єврокомісії може бути не таким прихильним до України. Ці місяці можуть стати останнім моментом для підписання Угоди найближчим часом», – попередив Коваль.
За його словами, є лише кілька місяців до того, щоби прийняти рішення, чи буде підписана Угода про асоціацію чи ні.
Депутат Європарламенту зазначив, що ключовим питанням є те, чи зможе Україна виконати зобов’язання, які вона взяла на себе у грудні минулого року.
Він звернув увагу на те, що у цих зобов’язаннях головними є три сфери: виборче законодавство, правозастосування і вибіркове застосування права; реформа правової та економічної сфер та участь громадянського суспільства у прийнятті рішень в державі.
Коментуючи 19 вимог, які ЄС розробив для України, Коваль зауважив, що вони не є новими.
«Ніхто не чекає, що вони будуть виконані протягом наступних чотирьох місяців. Українська сторона має засвідчити свою добру волю і показати прогрес у питанні верховенства закону в судовій системі», – заявив він.
Найбільш важливими для України подіями представник Європарламенту назвав саміт Україна-ЄС, засідання парламентської групи України та ЄС і саміт Східного партнерства у Вільнюсі.