Депутат Європарламенту готовий поручитися за Луценка

29 Червня 2011, 15:16

Депутат Європарламенту переконаний, що «ув’язнення — це найжорстокіший запобіжний захід у кримінальному переслідуванні».

«Я вирішив звернутися до повноважних судових органів з проханням розглянути мою особисту гарантію як аргумент для звільнення міністра Луценка і надання йому можливості вільно відповідати перед судом, де — мені дуже хочеться вірити — він доведе свою невинуватість», – написав Марек Сівець в своїй статті в газеті «День».

Депутат нагадав, що під час останнього пленарного засідання в Страсбурзі Європарламент ухвалив термінову резолюцію щодо поточної ситуації в Україні, і зокрема, щодо поширення випадків відкриття кримінальних справ проти колишніх членів уряду та інших помітних діячів, які все частіше стають об’єктом цікавості з боку прокурорів та судів.

«Саме цих справ і стосується резолюція Європарламенту, яка привертає увагу української влади до необхідності забезпечити законність і прозорість подібних розслідувань. Так, щоб не було жодної підозри, що правосуддя працює на користь якоїсь певної політичної сили», – заявив Марек Сівець.

Марек Сівець — польський політик, колишній керівник Бюро національної безпеки Польщі, з 2004 року — депутат Європейського парламенту, очолює делегацію Комітету парламентської співпраці ЄС — Україна.

Нагадаємо, 30 червня о 10:00 у Печерському районному суді продовжиться розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Захист Луценка під час судового засідання 30 червня має намір заявити відвід складу суду, що розглядає справу екс-міністра, ґрунтуючись на оприлюднених відомостях народного депутата від НУНС Геннадія Москаля про земельну корупцію, яка мала місце в Печерському райсуді й Апеляційному суді Києва.

Позначки: