НОВИНИ

Москаль нагадав генпрокурору, що суддя Луценка притягався до відповідальності за махінації

Суддя Печерського суду Києва Сергій Вовк, котрий розглядає справу екс-міністра Луценка, два роки тому притягався прокуратурою до кримінальної відповідальності. Такі дані наведені у депутатському зверненні Геннадія Москаля до генпрокурора Віктора Пшонки, повідомляє прес-служба депутата.

Москаль повідомляє генпрокурору, що у 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Відповідне рішення було прийняте внаслідок перевірки діяльності суду.

«Зокрема, було встановлено, що суддя Печерського райсуду С.Вовк у порушення вимог закону виніс рішення, яким визнав за 43 громадянами право власності по 0,10 га за кожним позивачем (всього 4,3 га) на Французькому бульварі у м.Одеса», - заявив Москаль.

«При цьому суддя, перевищуючи свої службові повноваження, без посилання на норми матеріального права, незаконно змінив цільове призначення землі з рекреаційного на землі для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель та споруд», - стверджує депутат.

Однак за апеляційною скаргою столичної прокуратури «зазначене рішення було скасоване як незаконне Апеляційним судом Києва».

Крім того, застосовуючи попередню схему, той самий суддя Вовк незаконно визнав право власності за 24 громадянами по 0,10 га за кожним (всього 2,4 га) на Французькому бульварі у м.Одеса, також змінивши цільове призначення землі.

Прокуратура порушила щодо судді кримінальну справу за винесення завідомо неправосудних рішень.

Також встановлено, що Управлінням земельних ресурсів у Дергачівському районі Харківської області на підставі рішення цього ж судді Печерського суду Києва зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 70 га за ОК ЖБК "Вікторія".

«На запит прокуратури міста Печерський райсуд надав рішення з цього питання іншого характеру. Цивільна справа, на підставі якої з'явилися два взаємно заперечні рішення суду, була викрадена під час направлення до апеляційної інстанції», - зазначив Москаль.

Він попросив Пшонку перевірити викладені факти і вжити заходів прокурорського реагування. Москаль просить генпрокурора повідомити його про відповідне рішення у строк, передбачений чинним законодавством.

Нагадаємо, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вже двічі просив про відвід судді Сергія Вовка. Однак його клопотання не були задоволені. Розгляд кримінальної справи Луценка по суті відкладено до 9 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.