Денис Казанський: Вибори до місцевих рад на Донбасі виявляться ще цікавішими за парламентські

16 Серпня 2019, 09:05

На Донбасі, де на парламентських виборах уперше за багато років була реальна інтрига, вибори до місцевих рад виявляться ще цікавішими. Про це пише блогер і журналіст Тижня Денис Казанський.

 

«Уперше тут розгорнеться боротьба між двома уламками колишньої Партії регіонів: Опозиційним блоком і партією «Опозиційна платформа — За життя». У 2015-му ці сили йшли на місцеві вибори єдиним фронтом, проте розкол привніс на місця велику плутанину. Попередні 15 років влада в Донецькій та Луганській областях була фактично монополізована однією політичною силою. І коли ця партія розпалася, протистояння між її фракціями почалося навіть там, де люди взагалі до цього не звикли», — йдеться в матеріалі.

 

За словами Казанського, по всьому Донбасу нині відбуваються конфлікти між депутатами міськрад і мерами міст, дробляться та розпадаються правлячі більшості в міських радах. І вже зовсім скоро вся ця боротьба виллється в протистояння політичних партій. Як уже наявних, так і тих, яким ще тільки належить з’явитися.

 

Він також припускає, що до боротьби між двома відламами колишньої ПР у регіоні може приєднатися ще одна впливова політсила — партія «Наш край», яка також стала притулком для багатьох колишніх регіоналів.

 

Крім того, істотно перекроїть політичну мапу східних областей прохід до місцевих рад партії «Слуга народу». Найімовірніше, як і на парламентських виборах, ця політична сила робитиме ставку на нових людей, які раніше не були в політиці. Цілком можливо, партія влади зможе взяти залежно від міста від 20% до 30% голосів. Якщо, звичайно, не допустить істотних провалів за той час, який відділяє нас від виборів.

 

Але, зауважує Казанський, й цим списком перелік політичних проектів, які виявлять бажання брати участь у місцевих виборах на Сході, точно не обмежиться. Цілком можливо, що в боротьбу включаться й інші партії, які не могли претендувати на перемогу на виборах до Верховної Ради, однак їм цілком під силу досягти успіху на локальному рівні.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»