Український тиждень № 33 (613) від 15 серпня, 2019

Зміст номеру:
Протриматися 100 днів на посаді президента — неабиякий успіх. Новоспеченому главі держави весь цей час вдавалося і далі вести передвиборчу кампанію, влаштовувати піар-трюки та дивувати.
Роман Малко
Суспільство
Літо 1989-го стало початком двох найкращих років в історії Європи. Найкращих, якщо ви були прихильником демократії та свободи.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Володимир Зеленський не став зраджувати традиціям і повторив перші кроки Петра Порошенка та Віктора Януковича в питанні реформування правової системи
Андрій Голуб
Політика
Які політсили змагатимуться на найближчих місцевих виборах
Денис Казанський
Суспільство
Чим небезпечне електронне урядування й електронне голосування в українських умовах
Шон Таунсенд
Політика
Передвиборче гасло «Кінець епохи бідності» покликало до життя безліч глумливих жартів: дотепники фіксували кількість нових автівок у заторах, забиті під зав’язку чартерні рейси на міжнародні курорти, повні покупців супермаркети й брендові аутлети.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому народам, які опанували сучасну економіку, краще вдається зберігати демократію
Максим Віхров
Політика
Зі збереженням олігархічно-люмпенської моделі успішний розвиток країни неможливий
Олександр Крамар
Економіка
Середній клас. Чому він такий важливий для державо­творення? Існує чимало відповідей, підкріплених історичним досвідом різних країн та епох. Якщо спробувати їх узагальнити, вийде приблизно таке: середній клас — це чи не єдиний потужний прошарок суспільства, інтереси якого завжди збігаються з інтересами держави.
Любомир Шавалюк
Економіка
Як Індія залишається найбільшою демократією світу попри високий рівень бідності населення
Ольга Ворожбит
Світ
Мобільні телефони, дистанційне навчання, доступні ноутбуки, водоочисне обладнання — як новітні технології допомагають долати бідність у світі
Катерина Койдан
Наука
Про основні тенденції психологічної роботи з військовими та цивільним населенням під час війни Тиждень поспілкувався з практичним психологом Володимиром Волошиним.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Майже через 30 років після розпаду Радянського Союзу світ переживає нову версію холодної війни. США і Росія зіштовхуються на трьох ринках. На ринку нафти й газу відбувається перерозподіл сил із дуже відчутними для Європи наслідками
Едуард Штайнер
Світ
Які економічні та політичні виклики загрожують новому прем’єру Сполученого Королівства
Майкл Бініон
Світ
Останнє випробування ракет, яке провів Кім Чен Ин, Дональд Трамп вважає «дуже нормальним». Однак насправді в цьому немає нічого нормального. Адже тепер Північна Корея може досягти найважливіших південнокорейських військових об’єктів і без балістичних ракет
Торстен Крауель
Світ
Як Аляксандр Лукашенка перетворився із «борця з корупцією» на диктатора і чим його нагадує Володимир Зеленський
Сяргєй Пульша
Світ
Упродовж багатьох років найпомітніші вбивства в Сполучених Штатах відбувалися насамперед у навчальних закладах.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Посол Сполучених Штатів у Берліні Річард Ґренелл укотре налякав німецьку громадськість провокативною заявою: він висловився за часткове виведення американських підрозділів із Німеччини до Польщі.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Учені авторитетного Інституту біологічних досліджень імені Солка планують урятувати Землю від змін клімату пшеницею та соєю. Для цього рослини генетично модифікують так, щоби вони поглинали якомога більше вуглекислого газу. Уже за п’ять років першими результатами досліджень засіють поля
Бірґіт Герден
Світ
18 серпня у Києві в Музеї української діаспори відкриється виставка «Нью-Йорк — Іловайськ: вибір», присвячена вшануванню пам’яті одного з героїв неоголошеної російсько-української війни Маркіяна Паславського.
Назар Розлуцький
Авторські колонки
Оскільки ми звикли ставитися до повсякденної інформації здебільшого пасивно, приміром починаємо ранок із того, що мало не одночасно зазираємо в медіа і варимо каву, то й очікуємо, щоб нас трошки розторсали новини чи повідомлення.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Станіслав Кульчицький про засади створення СРСР
Станіслав Кульчицький
Історія
Акція непокори в Тернополі 23 серпня 1989 року змусила радянських функціонерів відступити
Василь Деревінський
Історія
Професор Віденського університету, австрійський історик Андреас Каппелер про роль культури у зміні місця нашої держави в ментальних координатах Європи та світу, перипетії становлення української національної еліти та історичні примари і міфи, що й далі живуть у головах і впливають на сьогоднішнє життя європейців.
Ганна Трегуб
Культура
Чи є суржик надбанням
Олекса Коба
Культура
Професорка Талліннського університету, член Міжнародної федерації кінокритиків (FIPRESCI), учасниця цьогорічного журі київського кінофестивалю «Молодість» у розмові з Тижнем розповіла про сучасне азійське кіно, його специфіку та перспективи, а також про взаємні впливи між західним та східним кінематографом у добу глобалізації.
Ганна Трегуб
Культура
Дитинство Зінаїди Тулуб, авторки популярних романів «Людолови» та «В степу безкраїм за Уралом», було, виявляється, тісно пов’язане із селом Макариха, що біля Знам’янки.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Він занурює долоні в ковилу, як у море. Як у м’яке волосся ніжної дитини. Як у сонячні промені, що прориваються скрізь стару стріху батьківського дому. Як у минуле, яке щодня народжується, щоб колись стати майбутнім.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Серпень, п’ятниця, полудень. Клас трудящих, які працюють п’ять днів на тиждень від 9-ї до 17-ї, переступає з ноги на ногу, дивлячись, що вже полудень, а отже, ще кілька годин ― і почнеться вікенд. А літній вікенд ― це виїзд за місто, чи смаження шашликів, чи коса в руках, чи й просто дозвілля, яким можна скористатись, як нам заманеться, або навіть змарнувати його.
ОНУХ
Авторські колонки