Денис Казанський: «Русская весна» вилилася в банальне пограбування Донбасу

11 Лютого 2016, 11:50

«Русская весна» вилилася в банальне пограбування Донбасу кримінальними угрупованнями. Причому цей факт не приховують навіть російські прихильники сепаратистів. Про це в черговому номері «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, одним з яскравих прикладів цього стало змагання бойовиків за залізничний вузол у містечку Ясинувата, через який надходить вугілля до України. 2 лютого в ньому вирували нечувані тут політичні пристрасті. До Ясинуватої приїхав «народний губернатор» Павло Губарєв, якого наприкінці січня ватажок «ДНР» Олександр Захарченко призначив главою місцевої адміністрації сепаратистів. Проте Колишній «гауляйтер» Ясинуватої Юрій Яненко вивів на зустріч із гостем незадоволену масовку, яка не пустила його в будівлю адміністрації. У зв’язку з цим в соціальних мережах, заговорили про початок серйозного протистояння між ватажком бойовиків «ДНР» Захарченком і впливовим польовим командиром Олександром Ходаковським.

«Стратегічна значущість Ясинуватої як залізничного вузла різко зросла ще в період бойових дій у районі Дебальцевого, коли інший найважливіший залізничний вузол Донбасу перестав працювати. Довгий час після цього перегін Ясинувата — Скотовата залишався єдиним залізничним сполученням між Україною та районами, підконтрольними незаконним збройним формуванням», — пише журналіст.

Казанський зазначає, що контроль над Ясинуватою означав і контроль над вугільними потоками. Тому негласна боротьба за вузлову станцію між Ходаковським і Захарченком почалася давно, а нині лише перейшла в гостру фазу.

«Вочевидь, ватажок «ДНР» взяв курс на остаточне видавлювання норовливого конкурента, який не раз дозволяв собі критику на його адресу. Не виключено, що надалі протистояння взагалі виллється у вуличну стрілянину та вбивства, як це вже часто бувало раніше. Ходаковський залишається останнім впливовим польовим командиром, нелояльним до Олександра Захарченка. При цьому в його розпорядженні серйозне та озброєне до зубів кримінальне угруповання», – йдеться в матеріалі.

За словами Казанського, очевидним є те, що підготовлене людьми Ходаковського повстання проти Губарєва насправді було повстанням проти людини Захарченка. А отже, випадом проти ватажка «ДНР». Зазвичай такі фокуси так просто не минають для польових командирів у «народних республіках». Норовливих сміливців, як правило, ліквідує загадкова та невловима «українська ДРГ». І якщо Ходаковський піднімає ставки так високо, він, напевно, готовий до великого ризику.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»