Український тиждень № 6 (430) від 11 лютого, 2016

Зміст номеру:
За останній тиждень Банкова й особисто президент дістали кілька дуже болючих ударів, які якщо не повністю змінили ситуацію в політикумі, то принаймні можуть істотно послабити позиції Порошенка. Тим більше що удари були як зсередини, так і ззовні: коливання в правлячій партії і фактично ультимативний тон закордонних партнерів виявили в країні політичну кризу, і приховати її, списати на війну вже не вдасться.
Богдан Буткевич
Політика
Нагнітання паніки в результаті непоінформованості не може не викликати обурення. Але нехтування серйозною проблемою ще гірше. Той факт, що НАТО в дуже складній ситуації в країнах Балтії, не є військовою таємницею. Репутація Альянсу тримається на збереженні суверенітету, свободи й територіальної цілісності Естонії, Латвії та Литви. Водночас йому бракує в регіоні військової сили для захисту цих країн.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську Роман Безсмертний розповів Тижню про причини кризи мінського процесу та шляхи її вирішення, загрози, які несе Росія для світу, і потребу в цілковитій зміні безпекових параметрів дій на європейському континенті.
Роман Малко
Політика
Змагання за залізничний вузол біля Донецька, через який надходить вугілля до України, може стати черговою серією бойовика «Захарченко vs польові командири сепаратистів»
Денис Казанський
Суспільство
Газпром намагається демонструвати впевненість у своєму «великому майбутньому» в умовах болісної втрати сподівань російських еліт на побудову «енергетичної імперії»
Олександр Крамар
Економіка
За майже 60 років свого існування Євросоюз рідко стикався з більшими викликами чи сум’яттям, ніж нині. Чи не в кожній сфері між 28 країнами-членами виникають незгоди, внутрішні конфлікти, які разом з економічними проблемами та соціальним хаосом загрожують їхній єдності й самому існуванню ЄС.
Майкл Бініон
Авторські колонки
Експерти про те, якою Європа може вийти з нинішніх викликів
Анна Корбут
Світ
Як контролювати хвилю мігрантів, що прориваються через європейські кордони
The Economist
Світ
Брак спільної імміграційної політики спонукає країни Євросоюзу вирішувати проблеми зовнішніх кордонів за рецептом лебедя, рака та щуки
Алла Лазарева
Світ
Чи поділять кризи Євросоюз на «клуби за інтересами»
Ольга Ворожбит
Світ
Як українська влада дискредитує себе в очах Заходу
Ігор Лосєв
Політика
Тиждень поспілкувався з Робертом Ондрейчаком, колишнім секретарем Міністерства оборони Словацької Республіки, директором Центру європейських та північноатлантичних справ (CENAA), про стратегічні цілі Вишеградської групи, імовірність членства України в НАТО, а також про розвиток української армії.
Віталій Рибак
Світ
Сполучені Штати і Європейський Союз домовилися про обмін інформацією
The Economist
Світ
Ностальгія за Ostpolitik вносить сум’яття в німецьку дипломатію
The Economist
Світ
Україна має кардинально змінити принцип партнерства з Німеччиною
Віталій Рибак
Світ
Як виникла і сформувалася мусульманська громада Волині
Михайло Якубович
Історія
Роттердамський фестиваль знову згадував про Олега Сенцова
Катерина Барабаш
Культура
Як українцеві уникнути ототожнень із «русскім міром» за кордоном
Богдан Логвиненко
Культура
Громадянське суспільство в Україні почувається добре й захищає своє право формувати публічні дискурси. У ЗМІ, зокрема в онлайн-медіа, повно пропозицій, контрпропозицій і просто позицій.
ОНУХ
Авторські колонки
Серед представників середнього класу, що мешкали в Криму, було набагато менше тих, хто бажав вступити до Росії, ніж серед пенсіонерів чи пролетаріїв. Усе ж таки підприємці й значна частина освічених людей усвідомлювали, що їхнє життя в «рідній гавані» кращим не буде. Так і сталося.
Роман Герасименко
Суспільство
Настрій нагадує чорнильну пляму: межі розмиті й губляться. Учора бачилася з подругою. Вона приїхала з Краснодара провідати всіх нас, свою квартиру й місто. Везла всім замовлення: ліки й каву. І категорично відмовлялася від грошей за них.
Яна Вікторова
Суспільство
Білінгвізм, кажете? Європа? Продовжуємо марафон (див. Тиждень, № 1–2, 4/2016), намагаючись розібратися з більшістю непорозумінь і забобонів стосовно взаємодії української та російської мов, що накопичились у вітчизняному дискурсі з обох боків.
Юрій Макаров
Авторські колонки