Денис Казанський: Російська сторона у ТКГ фактично вдалася до банального шантажу

27 Серпня 2020, 13:32

Під час останньої зустрічі Мінської тристоронньої контактної групи Росія та її представники, яких вона називає представниками ОРДіЛО, фактично заблокували переговори щодо мирного врегулювання на Донбасі й виставили Україні ультиматум, вдалася до банального шантажу. Про це пише блогер та журналіст Тижня Денис Казанський.

 

Він повідомив, що агресор погрожує заблокувати переговори, зокрема щодо обміну полоненими, вимагаючи від нас, щоб ми змінювали своє законодавство відповідно до його примх. Водночас ці вимоги навмисно викладаються в такій формі і в такий спосіб, щоб українська сторона не могла їх виконати.

 

«Чому їм саме зараз потрібен цей шантаж? Очевидно, постанова ВР — лише привід. Українська сторона не вперше заявляє про те, що питання контролю над кордоном для України є принциповим і ніякі вибори в ОРДіЛО без контролю над кордоном неможливі. Однак раніше росіяни не блокували переговори. А тепер формальною підставою для шантажу стала тимчасова, разова постанова, яка була ухвалена щодо місцевих виборів і діє тільки до 28 жовтня 2020 року. Очевидно, Росія спеціально завела ситуацію в глухий кут, щоб зірвати зустріч радників «нормандської четвірки», яку заплановано провести 28 серпня. Раніше проти цієї зустрічі відкрито виступав російський представник Дмітрій Козак», — пояснив Казанський.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

читати ще

показати ще
96