Денис Казанський: непокарані організатори Сєверодонецька сьогодні взяли реванш на Донбасі

21 Листопада 2014, 10:55

Забуття уроків з’їзду в Сєверодонецьку привело Україну до сьогоднішньої війни на Донбасі. Таку думку висловив в черговому номері «Українського тижня» журналіст Денис Казанський.

«Забуття Сєверодонецька привело Україну до тяжкої війни. А невивчені уроки нинішньої весни можуть спричинитися в наступному десятилітті й до її цілковитого зникнення з карти світу», – вважає експерт.

Казанський пише, що наслідки «сєверодонецької авантюри» могли бути для України ще гіршими.

«Тоді в Януковича та його оточення не вистачило сміливості йти до кінця. Вони блефували. Путч провалився, до пуття не почавшись. Щоправда, в цій історії команда переможців виявилася ще безпораднішою за переможених. І замість того, щоб абсолютно законним чином притягнути учасників сєверодонецького з’їзду до відповідальності за цілком реальні антиконституційні дії, президент Ющенко трохи їх покартав, а потім дозволив їм, як і колись, займатися політикою», – наголошує експерт.

Отже, пише Казанський, нікого з ідейних натхненників сепаратизму не було покарано за заклики до розвалу України.

«Чим обернулася така м’якість українського уряду до ворогів України, ми вже знаємо. Результат цієї самої лояльності невблаганним лічильником щодня цокає в новинах: чотири загиблі солдати позавчора, шість – учора, п’ять – сьогодні. Непокарані організатори Сєверодонецька взяли реванш і надолужують згаяне», – вважає він.

Повний текст статті читайте у черговому числі журналу "Український тиждень", №47.