Український тиждень № 47 (367) від 20 листопада, 2014

Зміст номеру:
Після провального для Путіна саміту G20 Україна мала б перейти в дипломатичний наступ на агресора. Однак офіційний Київ традиційно зволікає
Богдан Буткевич 25
Політика
У проекті коаліційної угоди реформування правоохоронної та судової систем і боротьба з корупцією поставлені на перші місця. Однак ефективність запланованих перетворень викликає сумніви
Олесь Олексієнко 7
Політика
Ті, хто називає себе політиком, цього не відчувають. Вони звично граються, жонглюючи словами, гаслами, обіцянками. Обіцянки змінюються раз на місяць. Однак вічно усміхнений янукович сидить у кожному з них, тому ніхто не вибачається, не пояснює. Жодного каяття. Вони просто беруть нові слова й кидають їх, як м’ячик у країну, що стікає кров’ю.
Олена Стяжкіна 29
Авторські колонки
Як стало відомо, перший і останній президент СРСР Міхаіл Ґорбачов, запрошений на ювілей ліквідації Берлінського муру, виступав там адвокатом Путіна і його політики. Зрозуміло, що Путіну вигідно використати симпатії до Ґорбачова, які мали до нього у 80-ті роки ХХ століття в Європі, а над усе в Німеччині, де чимало людей саме його вважають мало не головним промоутером об’єднання їхньої країни. Тоді цю палку любов західного світу до Ґорбачова називали «ґорбіманією», адже безліч людей захоплено вітали його вигуками: «Ґорбі! Ґорбі!».
Ігор Лосєв 25
Авторські колонки
Виготовлення й використання одностроїв у всіх арміях світу суворо регламентується «Правилами ношення військової форми одягу військовослужбовцями». Це основоположний документ для всіх офіцерів та солдатів, яким вони керуються під час зміни одягу в різні сезони, за мирного та воєнного часу.
Ярослав Тинченко 9
Суспільство
Невдовзі після новорічних свят 2005-го я зателефонував одному депутату з помаранчевих – узяти коментар.
Дмитро Крапивенко 21
Авторські колонки
Два Майдани з інтервалом дев’ять років водночас і схожі, і відмінні. Я бачив обидва, висвітлював події для французького часопису La Croix. У проміжку між двома протестами дістав трохи сивини, а Україна суттєво змінилася
Ален Ґіймоль 4
Авторські колонки
Сепаратистський з’їзд, що відбувся 10 років тому на Луганщині, став прообразом подій 2014-го
Денис Казанський 4
Політика
Колишній депутат від Партії регіонів, противник Майдану-2004 і учасник Майдану-2013 Тарас Чорновіл у розмові з Тижнем розповів про провал антимайдану під час Помаранчевої революції, відмінності постреволюційної влади та ризики повторення старих помилок у суспільстві.
Станіслав Козлюк 7
Політика
Один із лідерів Майдану-2004 про традиції українського повстання, помаранчеві розчарування і політичне дежавю.
Роман Малко 5
Політика
Лідер російських лібералів розповів Тижню про уроки Помаранчевої революції для України та РФ, природу кремлівської пропаганди й тих, хто сприяє контрреволюції в Києві.
Дмитро Крапивенко 10
Суспільство
Після подій річної давності принаймні стало зрозуміло, що сам Майдан як технологія виявлення волі – це не випадковість, не ексцес, не примха історії, а природна реакція українців на недосконалість влади. Значно цікавішим є питання: що серед різноманітних виявів Майдану випадкового, а що закономірного? Відповідно чи може Майдан залишитися плямою в календарі, яскравим спогадом, який гріє душу або, навпаки, провокує за контрастом розчарування й апатію, а чи містить у собі всі зародки подальшої трансформації держави й суспільства? Ще коротше: Майдан – це пік, вища точка, кінець шляху чи тільки початок?
Юрій Макаров 55
Авторські колонки
У своєму інтерв’ю Тижню Джон Гербст, що був послом США в Україні у розпал Помаранчевої революції, а нині очолює Євразійський центр Атлантичної ради, проводить паралелі у сприйнятті американцями Майдану 2004 і 2013–2014 років, говорить про військову допомогу США Україні й про нові елементи, що можуть зміцнити архітектуру міжнародної безпеки.
Ганна Трегуб 7
Політика
Бійці Східного фронту про Помаранчеву революцію
Валерія Бурлакова 5
Суспільство
Сержант 72-ї бригади про вісім місяців війни, полон, зради та бажання бути таким, як колись
Валерія Бурлакова 22
Суспільство
Георгій Тороповський – 18-річний доброволець батальйону «Кривбас», воював під Іловайськом, Савур-Могилою, Амвросіївкою. Загинув дорогою до Дніпропетровська. Знайомі говорять про насильницьку смерть, міліція обстоює «зручну» версію. Тиждень поспілкувався з матір’ю героя.
Станіслав Козлюк 17
Суспільство
Річниці – чудовий привід для ледачої журналістики. Замість важкої праці писання репортажів про реальні події редактори можуть просто звернутися до яких-небудь надійних і наділених доброю пам’яттю давніх знайомих, щоб ті витрусили пил із записників, відшліфували старі оповідки й оживили дні своєї слави.
Едвард Лукас 18
Авторські колонки
Заяви президента Чехії Мілоша Земана щодо ситуації в Україні викликають хвилю обурення як серед співвітчизників, так і в Україні. Наш глава держави, назвавши озброєний конфлікт у Луганській та Донецькій областях України «якимось грипом» і громадянською війною, змусив мене задуматися, звідки він бере такі слова.
Ярослав Пешек 42
Авторські колонки
Власники експропрійованого нафтового гіганта Росії починають полювання за своїми $50 млрд
The Economist 3
Світ
«Більше Європи, більше НАТО в Грузії» пообіцяла новий міністр закордонних справ Тамар Беручашвілі 11 листопада, після першої зустрічі в Тбілісі у ранзі міністра з данським колегою Мартіном Лідеґором. Але ці слова першого дипломата країни багато хто може піддати сумніву. Тиждень тому, 5 листопада, Тамар Беручашвілі, тоді ще заступниця міністра закордонних справ Майї Панджикідзе, разом із нею подала у відставку. Вона поділяла думку свого керівника в тому, що «євроатлантичний курс Грузії в небезпеці». Пізніше цей пасаж Беручашвілі назве «емоційно-солідарним непорозумінням».
Мзія Паресішвілі 2
Світ
США мусять енергійніше проштовхувати угоду про створення зони вільної торгівлі в Тихоокеанському регіоні
The Economist 2
Економіка
Комети – це рештки народження Сонячної системи. Уперше в історії на поверхню однієї з них сів космічний апарат
The Economist 6
Світ
Гадаю, ті поодинокі інтелектуали нашої країни та Заходу, котрі добре обізнані з темою Голодомору і його наслідків для сучасного постгеноцидного суспільства України, майже не можуть мати сумнівів, що сталінське винищення українців 1933 року добряче підготувало ґрунт для путінської гібридної війни на Донбасі. Тобто один кривавий диктатор передав у спадок іншому імперську справу нищення України.
Ірина Магрицька 69
Історія
21 листопада віднедавна День гідності і свободи. На Майдані заплановано свічки, фотовиставки й пісні. «Це був надзвичайно важкий іспит… коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи, – прокоментував Петро Порошенко ухвалення відповідного документа. – Мені як президенту України залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада». Справді лише?
Анна Корбут 17
Авторські колонки