Денис Казанський: Москва давно підготувала план «віджиму» підприємств на Донбасі

10 Березня 2017, 09:03

Формально приводом для введення «тимчасової адміністрації» бойовиками на низці заводів і шахт на непідконтрольній Києву території стала блокада ОРДіЛО українськими активістами, однак насправді рішення про «віджим» ухвалювалося задовго до початку блокади, і не на Донбасі, а в набагато вищих кабінетах, у Москві. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

За його словами, очевидним є те, що «таку масштабну й дорогу операцію не проводять тільки для того, щоб насолити Семенченку та Парасюку. Немає сумнівів, що план «віджиму» був готовий давно і Москва просто шукала нагоди, щоб увести його в дію. Зручним приводом для цього стала блокада залізничних шляхів».

Казанський нагадав, що цій історії передувала інша — визнання Кремлем паспортів «ДНР» і «ЛНР». Такі дії росіян багато хто розцінив як крок до визнання маріонеткових республік. А українська сторона назвала фактичним виходом із мінських переговорів.

Він зазначив, що захоплення контролю над українськими підприємствами на Донбасі, поза сумнівом, також віддалило можливість реалізації на практиці політичної частини мінських домовленостей.

«Очевидно, що в Києва лишається все менше причин виконувати свою частину зобов’язань», — наголосив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»