Український тиждень № 10 (486) від 8 березня, 2017

Зміст номеру:
Найвидовищніше за останні роки затримання vip-чиновника увінчалося тимчасовим хепі-ендом. Два місяці СІЗО з правом застави у 100 млн грн (казкова сума) надихають. Невже в країні щось таки змінюється і боротьба з корупцією — це не порожній дзенькіт?
Роман Малко
Політика
І так щороку: щойно настає березень, у мене розвивається невроз. Як мені поводитися в Міжнародний жіночий день?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Народні депутати ухвалили в першому читанні зміни до так званого закону Савченко, який пройшов шлях від суспільної любові до ненависті так само швидко, як його авторка
Андрій Голуб
Суспільство
Останнього року напруження між Україною та Польщею зростає, особливо коли говорять про історію. А мовчати про неї поки що не виходить
Ольга Ворожбит
Світ
Ситуація на Донбасі після довгого періоду невизначеності й стагнації знову пожвавилася.
Денис Казанський
Авторські колонки
Нинішня блокада окупованих територій стала наслідком безвідповідальності вищої влади України та її імітації боротьби з російською агресією. Правовий аспект протистояння може мати вирішальне значення
Володимир Василенко
Політика
Про факти, які спростовують аргументи урядовців і політиків на користь збереження торгівлі з ОРДіЛО
Олександр Крамар
Економіка
В інтерв’ю Тижню соціолог професор Дік Пелс розповів про феномен сплітання сучасного європейського популізму та націоналізму, появу неліберальної демократії та нову культурну політику як шлях для збереження цілісності ЄС.
Ганна Трегуб
Світ
Лукашенка визнав небезпеку, яка походить від Росії. Поки що інакомовно. Але сигнал доволі серйозний
Сяргєй Пульша
Світ
Військовий бюджет Дональда Трампа не профінансує нову гонку ядерних озброєнь
The Economist
Світ
Окрім адекватної, хоч і запізнілої реакції західних аудиторій на російську загрозу помітне й інше небезпечне та оманливе явище: порив залагодити все дипломатичним способом.
Едвард Лукас
Авторські колонки
В Англії у Терези Мей опозиція слабка. Сильні опоненти у неї в Шотландії
The Economist
Світ
Чому європейці менше довіряють перепалкам у соцмережах, ніж американці
The Economist
Світ
Мапа окупованих районів Донецької та Луганської областей містично збігається з мовною мапою районних рад.
Антон Санченко
Авторські колонки
Будь-хто сам коваль власного щастя й розпорядник свого безвідрадного настрою. Хіба ми не чуємо цю тривіальну приповідку мало не щодня? Та небагато хто в давні часи спробував би вважати саме так. Сила провидіння приворожувала й постійно забивала думку про будь-яку самостійність людського учинку. І навіть якщо над людиною зглянеться доля, потрібно було ще здобути милості від богів.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Є випадки, коли наближені до істини оцінки стають можливими тільки через 100 років після події
Станіслав Кульчицький
Історія
Створений американським письменником Гарольдом Лембом козак Клит Вовк став прототипом багатьох героїв американської поп-культури
Олек Веремко-Бережний
Історія
Кажуть, що церемонія вручення останнього «Оскара» була так собі — нудніша за всі попередні й чи не наймлявіша за багато років. Ну якщо не брати до уваги, звісно, казус із помилкою на останніх хвилинах від Бонні та Клайда — Фей Данавей і Воррена Бітті, які переплутали переможця. Особливої інтриги справді не було.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Улітку 2014-го на нашій широкій і світлій вулиці на околиці Луганська з’явилося доволі багато чоловіків у «військовій» формі. Хтось приходив додому помитись і пообідати, хтось приносив родині їжу.
Вікторія Малишева
Суспільство
Корупція на блокпостах у зоні АТО існує, відколи вони з’явилися. На сьогодні вона вже набрала різних форм залежно від того, які саме завдання має вирішити людина, що дає хабар бійцям.
Станіслав Васін
Суспільство
Ні, це не рецензія на фільм «Гіркі жнива», який тільки-но вийшов у прокат у 130 кінотеатрах 40 країн світу. Його дистриб’ютором є відома фірма Roadside Attractions із Лос-Анджелеса, та сама, що розповсюджує нагороджений цього року двома «Оскарами» фільм «Manchester by the Sea» («Манчестер біля моря»).
ОНУХ
Авторські колонки