Денис Казанський: Держава саботує розслідування військових злочинів бойовиків на всіх рівнях

16 Жовтня 2015, 10:01

Від моменту захоплення Слов’янська угрупованням російського диверсанта Іґоря Ґіркіна та початку війни на Донбасі минуло вже півтора року, проте розслідування військових злочинів бойовиків РФ на офіційному рівні досі фактично не ведеться. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, незграбна державна машина важко справляється зі своїми обов’язками, слідчі часто марнують або ігнорують докази провини окупантів, а роботу МВС, ГПУ та СБУ в багатьох випадках виконують волонтери й активісти громадських організацій.

«На думку волонтерів, що шукають докази злочинних діянь агресорів, правоохоронні органи України в Луганській та Донецькій областях не зацікавлені в покаранні винних і відверто саботують процес. Тому держава занадто повільно й неефективно збирає відповідну інформацію, погано працює з міжнародними інстанціями, здатними допомогти нам організувати кримінальне переслідування російських терористів і офіційно визнати їх військовими злочинцями», – пише Казанський.

Так, наголошує журналіст, від літа 2014 року в звільненій від бойовиків частині Донецької області практично не розслідуються злочини, скоєні там у період окупації терористами Іґоря Ґіркіна та місцевими бандитами. Кілька кричущих випадків давно стали відомі громадськості, проте в міліції ніби спеціально спускають справи на гальмах.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».