Український тиждень № 41 (413) від 15 жовтня, 2015

Зміст номеру:
Цей день довелося завоювати. Жодні круглі столи, політичні та історичні дискусії, численні мітинги впродовж років не здатні були змусити владу визнати 14 жовтня державним святом. Тільки кров Майдану та війна на Сході зробили це.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Щоб виграти суперечку, cпершу слід зрозуміти справедливі аргументи протилежної сторони. Потім спробувати осмислити, як опонент розглядає проблему й чому саме так, а не інакше. Цей підхід міг би покласти край перетворенню дебатів про політику щодо путінської Росії на беззмістовні сварки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень розмовляв із колишнім прем’єром Литви, а нині депутатом її Сейму й головою партії «Союз Вітчизни», а також членом Міжнародної дорадчої ради реформ при президенті України про те, як нашу країну бачить сьогодні міжнародна спільнота, за кого голосують постреволюційні суспільства й у чому найбільша небезпека для європейської інтеграції України.
Анна Корбут
Політика
Чому держава не розслідує військових злочинів бойовиків «ДНР» та «ЛНР»
Денис Казанський
Суспільство
Покарати терористів за всією суворістю закону геть непросто. По-перше, триває обмін полоненими, отже, повернутися з української в’язниці до самопроголошеної республіки можна значно раніше за визначений судом термін. По-друге, за мінськими угодами має бути амністія, яка дарує волю багатьом бойовикам. По-третє, як свідчить Єдиний державний реєстр судових рішень, судді здебільшого виносять доволі м’які вироки тим, хто воює проти України.
Валерія Бурлакова
Суспільство
Підприємці — це не прибульці й не замкнена каста, що наважилася легалізуватися в часи зародження ринкової економіки, на зорі так званого кооперативного руху.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Особливості та роль найдрібнішого бізнесу в Україні
Олександр Крамар
Економіка
Як і чим живуть власники МАФів
Станіслав Козлюк
Суспільство
Країни Європейського Союзу орієнтуються передусім на мікробізнес — компанії, у яких працює менш як 10 осіб, і це приносить свої дивіденди
Віталій Рибак
Світ
Два шляхи розвитку малого бізнесу в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону
Богдан Логвиненко
Світ
Іноземні добровольці — табуйована тема для української влади. Особливо коли йдеться про «легіонерів» із Росії
Роман Малко
Суспільство
У лавах добровольчих батальйонів від перших днів війни на Сході, а точніше ще з часів Майдану було чимало білорусів. Існує навіть їхнє неофіційне об’єднан­ня — так званий загін «Пагоня», названий на честь старовинного, ще часів Великого князівства Литовсь­кого, герба.
Богдан Буткевич
Суспільство
Фото напівголих директорів, які тікають через паркан від розлючених працівників авіаційної компанії Air France, облетіли, мабуть, усі світові медіа. Інцидент, попри свою позірну винятковість, насправді відображає сталі закономірності французького політичного та економічного життя
Алла Лазарева
Світ
Публічна дипломатія є важливим елементом зовнішньої політики держави в реаліях глобалізованого світу, проте в Україні вона поки що лише зароджується
Віталій Рибак
Суспільство
Кого і за що цьогоріч відзначили Нобелівськими преміями в царині науки
The Economist
Світ
Фрідріх Ніцше й досі дивує нас незвичними й незручними запитаннями —  він просто не міг бути філософом абстрактних ідей
Тарас Лютий
Історія
Завдяки Ігорю Диченку було збережено твори й пам’ять українських художників-авангардистів, митців європейського та світового рівня
Ганна Трегуб
Культура
Давно вже не виїздив я до вільної частини України. А нині таки випала нагода. Кожна така поїздка як свято! Як дитина, радієш із найменших дрібниць: коли «оживає» твій номер «лайфу», коли в крамницях розраховуєшся гривнями, коли звертаєшся до людей українською. А на будівлях прапори: наші синьо-жовті прапори! Хто не жив під окупацією, той не зрозуміє цих простих радощів. Але дай йому Боже, аби ніколи й не зрозумів.
Лесь Терен
Суспільство
Харцизьк можна зарахувати до міст, про які люди з мегаполісів за звичкою думають як про «привиди». Справді, спокійне містеч­­ко, яким воно було ще до війни, з початком бойових дій і зовсім вимерло, у самісінький розпал літа 2014-го опустівши настільки, що навіть удень на вулицях рідко можна було зустріти людей.
Станіслав Васін
Суспільство
Українське телебачення помирає. Звучить трагічно й пафосно, тому уточнюю: помирає українське телебачення, яким ми всі його знаємо, яким воно склалося за останні 10–15 років. Цей вердикт можна винести за підсумками дискусії ключових постатей медіа-ринку на щорічній конференції, яку проводив Індустріальний телевізійний комітет.
Юрій Макаров
Авторські колонки