Денісова попросила омбудсмена РФ звернутися до Путіна щодо помилування Сенцова

26 Червня 2018, 18:34

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена Росії Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування  українського політв’язня Олега Сенцова. Про це вона повідомила у Facebook у середу, 26 червня.

 

"Українською стороною як виняток, аби виконати домовленості Президента України Петра Порошенка і Президента РФ Володимира Путіна, знято заборону про в`їзд в Україну Уповновженого РФ Тетяни Москалькової. Вона безперешкодно в’їхала в Київ, в Посольстві РФ в Україні зустрілася із сімома громадянами, членами судна «Норд»", – повідомила Денісова.

За її словами, з метою синхронного і взаємного моніторингу прав утримуваних осіб, вона звернулася до Уповновноваженого РФ з нагальним проханням:

 

"1. Надати безперешкодну можливість членам українського риболовного судна «ЯК-0041» Сергію Калиниченку, Руслану Скрипнику, Геннадію Отичку та Олегу Блоку прибути в Генконсульство України в м. Ростов-на-Дону для моєї зустрічі із ними.
2. Сприяти моєму відвідуванню громадянина України Романа Сущенка, що зробить можливим її візит до Максима Одинцова. 
3. Звернутися до Президента РФ із звереннням про помилування Олега Сенцова", – написала Денісова. 

 

Нагадаємо, 26 червня стало відомо, що уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не зможе зустрітися із незаконно засудженим РФ українським режисером Олегом Сенцовим без російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

 

25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).