НОВИНИ

Омбудсмен РФ повідомила, що Денісова без неї не зможе зустрітися з політв'язнем Сенцовим

За словами Москалькової, після повернення з Києва вона має намір відвідати Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не зможе зустрітися із незаконно засудженим РФ українським режисером Олегом Сенцовим без російського омбудсмена Тетяни Москалькової. Про це Москалькова заявила у вівторок, 26 червня, на брифінгу в Києві.

 

"Я органам влади направила звернення з проханням допустити (Денісову – Ред.) разом зі мною (до Сенцова – Ред.). Тому що наше законодавство не дозволяє іноземному громадянинові відвідувати громадянина іншої країни. Вона громадянка України, він – громадянин РФ... людина з двома громадянствами за фактом. У нього в документах є паспорт громадянина РФ і він за нього розписувався", – повідомила Москалькова.

 

За її словами, після повернення з Києва вона має намір відвідати Сенцова.

 

"Він встає, ходить по камері, 15 м камера, два вікна, провітрюване приміщення. Я особисто полечу, щоб переконатися, який його стан здоров'я", – додала російський омбудсмен.

 

Нагадаємо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.