Денісова попросила Москалькову перевести Сенцова у Москву для лікування

9 Серпня 2018, 12:20

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до уповноваженого Росії з прав людини Тетяни Москалькової з проханням організувати переведення політв'язня Олега Сенцова в Інститут професора Ніколаєва у Москві або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Я попросила Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя", – написала вона.

 

Зокрема, Денісова обговорила з Москальковою можливі шляхи вирішення ситуації зі станом здоров’я Сенцова.

 

За її словами, йшла мова про можливий обмін Олексія Седікова на Сенцова.

 

"Москалькова сказала, що є юридичні нюанси: Росія вважає Сенцова громадянином Російської Федерації, тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий", – зауважила вона.

 

 

Водночас омбусмен відзначила, що Сенцов відмовився від перебування в міській лікарні Лабитнангі.

 

"Але там й немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології", – додала вона.

 

Раніше Денісова повідомила, що готова негайно вилетіти до Росії, щоб побачитися з українським політв’язнем Олегом Сенцовим.

 

Нагадаємо, 8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова є критичним, він майже не встає і вважає, що кінець близький. 

 

19 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль Хуссейна, генерального секретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо організації візиту їхніх представників до колонії, де РФ незаконно утримує українського режисера Олега Сенцова. 

 

 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).