Дельфіни й русалки

ut.net.ua
30 Травня 2008, 00:00

 

 
На фото: Яна Клочкова

Перерва, яку чотириразова олімпійська чемпіонка зробила після Афін, згубно позначилася на результатах нашої «золотої рибки». Неуспішність своєї підопічної тренер Яни певний час намагалася пояснити банальними застудами. Поки й сліпому не стало зрозуміло: Клочкова втомилася буквально «вигрібати» за всіх. Не лише за колег, але й за спортивних функціонерів, які радо рапортували про українські успіхи в Сіднеї та Афінах, де плавчиня здобула порівну по два «золота».
 
Яна спробувала себе як фотомодель, світська левиця й учасниця телешоу. Останнє мало не вбило в ній спортсменку. Тільки за один місяць «Танці з зірками» довели: м’язи людини, яка значну частину свого життя провела у воді, на суходолі дерев’яніють. При хореографічних «тренуваннях» включаються зовсім інші ресурси організму, й потрібно вибирати. Клочкова проект покинула, та колишня моторність на доріжці басейну до неї так і не повернулася. Завоювати в Пекіні дві «планові» медалі найвищого ґатунку Яні буде архіскладно. Втім, на ній не варто ставити хрест – справді великі спортсмени в критичний момент завдяки досвіду й психологічній стійкості здатні на диво.
 
Навряд чи варто сподіватися на Олега Лісогора. Свої світові рекорди він «штампував» переважно не в олімпійській дисципліні – 50 метрів брасом. За що й отримав прізвисько Містер Брас. У Пекіні Олегові важко розраховувати на успіх, адже дистанція буде вдвічі довшою. Принаймні, в Афінах ця мета виявилася для нього недосяжною. А в Греції українець був на чотири роки молодшим. У його теперішньому віці кожен рік – майже на вагу золота. Тому якщо Олег привезе з Китаю медаль, це відповідатиме спортивному подвигові.
 
В Афінах-2004 медаль бронзової чеканки завоював і Андрій Сердінов. Але наразі дніпропетровцю буде вкрай складно знову піднятися на п’єдестал. Результати Андрія поки невисокі. До того ж, варто нагадати, що його головні суперники на дистанції 200 метрів батерфляєм – рекордсмен світу, американець Ян Крокер, і мега зірка світового плавання, «Терміна- тор» Майкл Фелпс. У Греції Фелпс виграв сім золотих медалей. 2008-го амбіції американця не поменшали: він сподівається побити цей суперрекорд. Нині рекордсменом у історії Олімпіади за кількістю нагород є уродженка України Лариса Латиніна (спортивна гімнастика), яка на Іграх здобула 18 медалей, серед них – 9 золотих. Якщо не трапиться нічого екс-траординарного, Фелпс у серпні стане першим за цим показником. Утім, в Україні є ще низка перспективних майстрів водних доріжок, які теоретично можуть конкурувати з визнаними лідерами світового плавання: брасистка Ганна Хлістунова, спиністка Ірина Амшеннікова та Сергій Бреус, який спеціалізується на стометрівці батерфляєм. А щодо Яни Клочкової, будемо сподіватися, що песимістичний афоризм – «Усе хороше коли- небудь закінчується» – цього разу нам згадувати не доведеться.