Декларування доходів заробітчанами є необхідною умовою для отримання субсидій – Рева

19 Листопада 2018, 13:45

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про необхідність декларування доходів тих українських громадян, які працюють в інших країнах, для забезпечення принципу адресності при призначенні субсидій. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

 

"Пропозиція щодо необхідності декларування доходів викликана питанням розрахунку розміру субсидій, а не з метою їхнього оподаткування. Інакше, заробітчани отримують подвійну преференцію у порівнянні з іншими громадянами. Справа в тому, що усі бажаючі отримати субсидію повинні декларувати всі свої доходи, як ті, що вони отримують в Україні, так і ті, що надходять з-за кордону", – пояснив Міністр соціальної політики.

 

За словами Реви, ті, хто живе і працює в Україні, сплачує податки та ЄСВ, часто не отримує субсидію, оскільки чесно декларує усі доходи (саме за рахунок сплачених цими людьми податків держава надає субсидії громадянам). А ті, хто отримують доходи з-за кордону, як правило, їх не декларують при зверненні за субсидією. У результаті їм субсидія нараховується у більшому розмірі, ніж це могло бути за умови чесного декларування доходів. Це відбувається за рахунок нас з Вами – платників податків в Україні

 

Він також зазначив, що про оподаткування внаслідок декларації доходів отриманих з-за кордону не може йтися, оскільки усі податки з цих доходів були сплачені в державі перебування, а їхнє обкладання податком в Україні було би подвійним оподаткуванням.

 

"Коли громадянин звертається за субсидією, він зобов'язаний вказати свої доходи, оскільки ці кошти він витрачає на власне споживання. Але, якщо він не бажає це робити, то немає жодних проблем – але тоді не потрібно звертатися за субсидією", – резюмував Андрій Рева.

 

Нагадаємо, 7 листопада стало відомо, що Польща занепокоїлася через можливий відтік українських заробітчан до Німеччини. Працівники України активно працюють на польському ринку праці тим самим латаючи їхні "діри" у дефіциті робітників,  але це може змінитися через те, що Німеччина відкриває свій ринок для іноземних працівників.