НОВИНИ

Польща занепокоїлася через можливий відтік українських заробітчан до Німеччини – Rzeczpospolita

Якщо Польща втратить українських робітників то її ВВП скоротиться на 1,6%.

Працівники України активно працюють на польському ринку праці тим самим латаючи їхні "діри" у дефіциті робітників,  але це може змінитися через те, що Німеччина відкриває свій ринок для іноземних працівників. Про це пише видання Rzeczpospolita.

 

Як зазначається, через півроку в  ФРН іноземним громадянам можна буде легально шукати роботу і працювати.

 

Також підкреслюється, що Берлін розраховує в першу чергу на робітників з України.

 

«Наслідки масового виїзду з Польщі півмільйона українських працівників важко собі уявити», - сказав виданню президент агенції з працевлаштування Personnel Service Томаш Інгльот, чия фірма шукає кадри для польських компаній в Україні.

 

«Це правда, що Польща для українців ближча через схожість мови і менталітету, але скільки можна платити за більшу лояльність. В Німеччині можна заробити в три-чотири рази більше. І для багатьох цього достатньо, щоб туди їхати. Нажаль в першу чергу виїдуть найкращі спеціалісти в своїх сферах. І це буде дуже боляче», - підтвердив віце-президент Business Centre Club Збігнєв Журек.

 

На думку експертів Союзу підприємців і працедавців Польщі, сусідня країна стоїть перед реальною проблемою сповільнення економічного зростання, яке може початися через відплив працівників з України в Західну Європу.

 

 У вівторок організація представила меморандум під назвою «Втілення чорного сценарію: чи Польща втратить працівників з України на користь Німеччини».

 

«З 2016 року закликаємо до створення послідовної міграційної політики, яка б передбачала максимальне спрощення процедури працевлаштування громадян України і інших країн, вихідці з яких вже зараз працюють в Польщі і роблять внесок у зростання ВВП», - розповів  секретар Департаменту права і законодавства Союзу підприємців і працедавців Якуб Біньковський.

 

На його думку, наступним кроком в економічному контексті для вирішення проблеми з нестачею робочих рук має стати створення прозорого механізму отримання дозволу на проживання в Польщі, а потім і отримання громадянства.

 

Дані національної ради з питань населення Польщі свідчать, що до 2050 року Польща повинна прийняти до 5 мільйонів іммігрантів, щоб зберегти нинішній темп економічного зростання. Але це буде не просто зробити, тому що попит на працівників-іноземців буде зростати й в інших країнах Євросоюзу.

 

Видання підкреслює, що відплив заробітчан з України сильно вдарить по польському економічному зростанню. Показник скоротиться на 1,6% від ВВП. Це фактично третина від показника зростання за 2017 рік.

 

Як повідомлялося, більшість українців, які працюють у Польщі, заявили про готовність переїхати до Німеччини, якщо для них відкриється німецький ринок праці. 

 

 13 липня в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявив, що на території України вперше  із 2013 року відбулося зростання чисельності зайнятого населення та зниження рівня безробіття. 

 

Нагадаємо, у квітні Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо планів українців у найближчі півроку виїхати за кордон з метою тривалого перебування, роботи, навчання чи еміграції.  Як зазначається, 7% повнолітніх українців заявили про відповідні плани, однак третина з них ще не робила для цього конкретних кроків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.