Дефіцит поточного рахунку України зріс майже в одинадцять разів

24 Жовтня 2011, 14:09

Про це сказано у повідомленні НБУ.

"Дефіцит поточного рахунку у вересні залишився на рівні попереднього місяця – 1 млрд доларів", – сказано у повідомленні.

За даними Нацбанку, в цілому за 9 місяців 2011 року від'ємне сальдо поточного рахунку платіжного балансу становило 5,5 млрд доларів, тоді як за аналогічний період 2010 року від'ємне сальдо становило 506 млн доларів.

Формування настільки значного дефіциту поточного рахунку в останні місяці, за даними НБУ, є наслідком розширення внутрішнього інвестиційного попиту, що призводить до збереження значних обсягів імпорту.

Темпи росту експорту у вересні сповільнилися до 26,8% з 36,1% у серпні в результаті зниження зовнішнього попиту та цін на світових товарних ринках.

Найбільше погіршення зовнішньої кон'юнктури відбулося щодо чорних металів, тоді як обсяг експорту продукції аграрного сектора трохи збільшився.

Збільшення обсягів імпорту у вересні сповільнилося (до 30,9% після 33,7% у серпні) за рахунок зниження темпів імпорту продукції машинобудування, продукції хімічної галузі, металів.

Водночас у вересні, порівняно з попередніми місяцями, збільшилися обсяги імпорту природного газу.

Сальдо фінансового рахунку у вересні було від'ємним на рівні 1 млрд доларів у зв'язку з різким прискоренням приросту готівки поза банками (до 1,8 млрд доларів після 0,7 млрд доларів в середньому на місяць у січні-серпні).

Приплив прямих іноземних інвестицій у вересні становив 732 млн доларів, а з початку 2011 року – 5,3 млрд доларів.

Сальдо зведеного платіжного балансу у вересні було від'ємним і становило 2 млрд доларів (після додатного сальдо 214 млн доларів у серпні і 108 млн доларів у липні).

"Це практично повністю нівелювало накопичений профіцит за перші 8 місяців 2011 року", – сказано у повідомленні.

Такий дефіцит був профінансований за рахунок золотовалютних резервів, які через це, а також через коливання курсів валют у вересні, зменшилися на 3,256 млрд доларів до 34,950 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту протягом 3,9 місяців.

Нагадаємо, у січні сальдо поточного рахунку платіжного балансу було додатним на рівні 282 млн доларів, в лютому – від'ємним на рівні 1,1 млрд доларів, у березні – від'ємним на рівні 381 млн доларів, у квітні – від'ємним на рівні 293 млн доларів, у травні – від'ємним на рівні 790 млн доларів, у червні – від'ємним на рівні 188 млн доларів, у липні – від'ємним на рівні 557 млн доларів, у серпні – від'ємним на рівні 1 млрд доларів

Позначки: