Данилишину відмовили в закритті кримінальної справи

15 Лютого 2011, 16:56

Адвокату колишнього міністра економіки Богдана Данилишина не вдалося домогтися закриття кримінальної справи проти його клієнта, яка була порушена у зв’язку із закупівлею нафтопродуктів у комерційної компанії «Анчар Груп» для Міністерства оборони. Печерський районний суд відхилив доводи захисту, залишивши в силі постанову прокуратури про порушення кримінальної справи.

Нагадаємо, колишнього керівника Мінекономіки слідчі прокуратури звинувачують у перевищенні службових повноважень, при підписанні листа-узгодження, яким він схвалив процедуру закупівлі палива для української армії в одного учасника – компанії «Анчар Груп».

Конкурс по закупівлі бензину А-95, А-76, (80) і дизельного паливо Л-0 ,2-62 (Л-0 ,2-40) Міністерство оборони оголосило восени 2008 року. Завдяки «добру» від підопічних Данилишина військові уклали з фірмою «Анчар Груп» контракт на поставку продуктів нафтопереробки на загальну суму 51,8 млн. грн. З травня по грудень 2009 року «Анчар груп» встигла поставити товар на суму 35,5 млн. грн. Отримавши відповідну оплату з боку Міноборони. Але як з’ясували залучені до перевірки цієї закупівлі фахівці з Інспекції з контролю за цінами, вартість поставлених пально-мастильних матеріалів була завищена на 13,9 млн. грн.

Кримінальну справу було порушено 5 серпня 2010 року. 10 серпня 2010 органи прокуратури оголосили Данилишина в розшук у зв’язку з тим, що він не з’являвся на допити до слідчого.

Після цього Печерський районний суд Києва задовольнив звернення слідчого у вказаній кримінальній справі, ухваливши затримати Данилишина та під вартою доставити його до суду для обрання запобіжного заходу. Адвокат екс-міністра в суді доводив, що для порушення кримінальної справи у слідства не було підстав.

Він пояснив, що перевірка даних, на основі яких міністр економіки видає погодження для закупівлі товарів і послуг у одного учасника, не входить до повноважень міністра.

Нагадаємо, що Богдана Данилишина звинувачують у ще одному злочині – заподіянні державі збитків на суму 4,5 мільйона гривень при узгодженні ДП «Міжнародний аеропорт« Бориспіль »застосування процедури закупівлі в одного учасника.

Інтерпол затримав Данилишина 19 жовтня 2010 в Чехії під час звернення за допомогою до лікувальної установи. Однак у січні цього року колишній міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок в Чеській Республіці.