CREA: Збільшення викидів від викопного палива призвело до понад 4 мільйонів смертей

Світ
16 Липня 2021, 10:45

Згідно з аналізом, економічні витрати через забруднення атмосфери оцінюються у 2,9 трлн. доларів у 2018 році, або у 3,3% світового ВВП. Це значно перевищує ймовірні витрати, які пішли б на швидке скорочення використання викопного палива.

За оцінками, 4,5 мільйони людей загинули у 2018 році через шкідливий вплив викидів. В середньому кожна смерть дорівнювала скороченню життя на 19 років. Близько 3 мільйонів смертей пов’язані із забрудненням дрібнодисперсними частинками PM 2.5 (до них відноситься суміш частинок пилу, золи, сажі, а також сульфатів і нітратів, вони викликають помутніння повітря у великих містах і осідають в легенях – Ред.). Ще майже 1 мільйон – із забрудненням озоном та півмільйона – із забрудненням NO2 (оксид азоту – токсичний, незаймистий газ – Ред.). 

Приблизно 40 000 дітей загинули до свого 5-го дня народження через вплив забруднення  тим самим PM 2.5.

А викиди NO2 пов’язують із приблизно 4 мільйонами нових випадків астми у дітей щороку. Вплив  PM 2.5 та озону від викопного палива стало причиною понад 7 мільйонів поїздок до відділення невідкладної допомоги через астму щороку. У дослідженні йдеться, що забруднення на зайнятість населення – через нього робота припинялась майже 2 мільярди днів.

Вплив вагітних жінок на РМ 2.5 збільшує ризик передчасних пологів. Це призводить до 2 мільйонів дитячих смертей на рік, пов'язаних із забрудненням викопним паливом. Це збільшує витрати на охорону здоров’я та ризики численних захворювань протягом усього життя у постраждалих немовлят.

Підвищений ризик таких захворювань, як астма, діабет, інсульт та хронічні респіраторні захворювання, призводить до зниження працездатності та збільшення витрат на охорону здоров'я. Ці хвороби призводять до загального зниження працездатності людства.

Читайте також: Антитіла, алкоголь та забрудненість повітря – огляд наукових статей про коронавірус

Економічні витрати на астму оцінювались на основі показників нових випадків астми, пов’язаних із впливом NO2, та відвідувань невідкладної допомоги, пов’язаних з PM2.5 та озоном. Захворюваність та поширеність астми у дітей була взята з Global Burden of Disease (2017).

Основні результати щодо економічних витрат:

● Інвалідність через хронічні захворювання: 200 мільярдів доларів

● Астма: 17 мільярдів доларів

● Передчасні пологи: 90 мільярдів доларів

● Покидання роботи через хворобу: 100 мільярдів доларів

● Смертність дітей: 50 мільярдів доларів

● Смертність дорослих: 2,4 мільярдів доларів

Серед країн із найвищими витратами на душу населення Люксембург (2600 дол.), Сполучені Штати та Швейцарія (по 1900 дол. на людину). Найвища вартість у % ВВП в таких країн як материковий Китай (6,6%), Болгарія та Угорщина (6%). В Україні цей показник дорівнює 5,8% витрат із ВВП країни.