Чиновниця МВС, яка володіє елітною нерухомістю за кордоном, подала у відставку

16 Вересня 2015, 19:40

Начальниця Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом, Олена Тищенко подала у відставку. Відповідну заяву вона зробила у ефірі програми Еспресо.TV "Вечірній телеекспрес".

«Нашим управлінням були досягнути певні успіхи з моменту його створення: було виявлено 80,5 млн доларів США ,які знаходяться на латвійських рахунках офшорних компаній, які належать Сергію Курченку; були виявлені активи Сергія Курченка, ряду міністрів уряду Януковича в країнах Європи загальною вартістю понад 200 млн доларів США. Нами була розпочата робота обміну інформацією з іншими правоохоронними органами в рамках Камденської мережі з повернення активів. Ми зробили це вперше, не зважаючи на те, що Україна приєдналася до цієї програми три роки тому. І вже перші запити першого тижня дали позитивні результати», – запевнила Тищенко.

За її словами, управління з повернення активів не може існувати в процесуальному та політичному вакуумі.  

«В Україні сьогодні безперешкодно працюють компанії і банківські установи, які належать родині Януковича, які належать його оточенню і наше законодавство не дозволяє правоохоронним органам конфіскувати це майно. Нам потрібні і негайно потрібні дуже серйозні законодавчі зміни, але замість цього увага суспільства відволікається на інші законодавчі ініціативи, які передбачають створення чергових, неефективних органів, в яких до того ж пропонується закласти корупційні можливості для таких органів. Наприклад, пропонується створити Агентство з повернення активів та розпорядження ними, яке зможе не тільки реалізовувати майно колишніх посадовців на етапі досудового слідства, але і розпоряджатися ними  і зокрема розміщати грошові кошти і цінні папери на власних рахунках з залишенням тих відсотків, які нараховуються собі», – йдеться у заяві.

Тищенко також пояснила «інформаційні атаки», які почали з’являтися у ЗМІ.

«Якщо ми сьогодні будемо говорити про майже 2 млрд доларів США у цінних паперах і грошових коштах, то ці кошти можуть бути передані такому агентству, розміщені на його депозитних рахунках і всі ці гроші замість бюджету підуть до цього агентства. Саме це стало причиною, чому останнім тижнем пролилося стільки інформаційних атак щодо мене особисто, щодо нашого управління, тому що по-перше – ми не вкладаємося в цю модель, ми є Управлінням в системі правоохоронних органів, в принципі таким, яких в світі існує 118. І, крім того, ми долучилися до розробки законопроекту про особливий режим спецконфіскації, який замість того, щоб передати комусь в управління майно високопосадовців, передбачає особливий режим їх спецконфіскації вже сьогодні. Тобто цей законопроект передбачає стягнення на користь бюджету щонайменше 2 млрд гривень сьогодні і зараз. І всі ці інформаційні атаки були в принципі направлені як проти управління, яке я очолюю, так і проти мене особисто і ці інформаційні атаки виявилися успішними», – сказала Тищенко. 

«Це позначилося і на Управлінні, яке я очолюю, і на його результатах роботи, і це позначилося на тих законодавчих ініціативах, на їхньому проходженні, до яких ми долучилися. Саме тому, оскільки посада ніколи не була для мене метою, а метою все ж таки було повернення коштів, сьогодні я подала заяву про звільнення. Я вважаю, що я все ж таки можу бути корисна, як фахівець і як консультант з міжнародним досвідом, але для того, щоб не перешкоджати всьому тому, що ми вже розпочали, я просто залишаю цю посаду», – підсумувала Тищенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що керівник Управління із повернення активів, набутих корупційним шляхом, Олена Тищенко володіє віллою у Франції через спільну з колишнім чоловіком фірму, та розкішним будинком у Великій Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів стерлінгів.

Тищенко, і її колишній чоловік неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Сергія Курченка були реалізовані приватним компаніям Сергія Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

Олена Тищенко тісно вплетена у скандальну справу казахського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану у розімірі понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, у яких фігурує і Олена Тищенко.

Як повідомлялося, у липні в МВС створили Управління щодо забезпечення повернення активів, отриманих злочинним шляхом. Його очолила Олена Тищенко.