НОВИНИ

Amnesty International закликає Францію не видавати Аблязова ані Україні, ані Росії

Amnesty International закликала французький уряд не допустити екстрадиції казахського банкіра Мухтара Аблязова ні в Росію, ні в Україну. Представники міжнародної правозахисної організації висловлюють побоювання щодо ймовірного переміщення Аблязова до Казахстану.

"Ми не лише побоюємося, що Аблязов не опиниться на справедливому суді в Росії чи Україні, але й що його вишлють до Казахстану, де його можуть піддати тортурам і жорстокому поводженню" , - сказано в заяві організації.

Напередодні інша правозахисна організація, Human Rights Watch, оголосила аналогічне звернення.

Нагадаємо, що у четвер, 9 січня, французький суд дозволив екстрадицію банкіра.

Колишнього голову БТА Банку Мухтара Аблязова затримали 31 липня 2013 року. Його за фінансові махінації розшукували відразу кілька країн, включаючи Україну.

.Казахстан звинувачує Аблязова у фінансових порушеннях на загальну суму понад 6 млрд доларів. За даними Генпрокуратури Казахстану, діяльність Аблязова і його спільників є "предметом кримінального розслідування правоохоронних органів Кіпру, Угорщини та Латвії, уповноваженими органами Ірландії та Фінляндії проводяться перевірки діяльності пов’язаних із Аблязовим компаній

Тим часом, Аблязов заперечує всі звинувачення і заявляє , що насправді його переслідування викликано тим, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв бачить у ньому серйозного політичного суперника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.