Ініціатива лідерів кримських татар щодо створення спеціального військового підрозділу в даний час вивчається в різних штабах. Про це повідомив лідер Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.
"Однак, уже сьогодні можна ствердно сказати, що вказаний військовий підрозділ не буде ні мононаціональним, ні монорелігійним, але ці фактори будуть ретельно враховані в організації служби та дозвілля особового складу", – написав Чубаров.
Крім того, він повідомив, що "даний підрозділ буде сформовано у складі ЗСУ або МВС України з усіма витікаючими з цього обставинами", у тому числі що стосуються матеріального та військового забезпечення.
Читайте також: Джемілєв заявив про перший випадок катувань кримського татарина на окупованому півострові
Чубаров запевнив, що ініціатори такого військового підрозділу не зверталися і не планували звертатися до іноземних держав з проханнями про сприяння у його забезпеченні.
За словами Чубарова, постійне спілкування з бійцями, які пройшли через горнило АТО, аналіз бойового досвіду добровольчих батальйонів, у складі яких служили громадяни України різних віросповідань, дозволив виступити з ініціативою формування у складі ЗСУ або МВС України військового підрозділу, в якому могли б бути забезпечені елементарні умови, що враховують деякі фактори.
"Наприклад, включення до складу військового підрозділу духовних осіб різних віросповідань, дотримання відомих вимог до армійської їжі (халяль/кошер), введення "сухого "закону…", – написав він.
Крім того, аналіз досвіду добровольчих батальйонів переконує в тому, що наявність особливих мотивацій серед бійців також відіграє особливу роль у підвищенні їх боєздатності.
Раніше національний лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат (фракція "Блок Петра Порошенка") Мустафа Джемілєв заявив про намір створити військовий підрозділ в Херсонській області, на кордоні з Кримом.
"На кордоні Криму ми хочемо створити військовий підрозділ, що буде входити до складу ЗСУ та підпорядковуватиметься Міністерству оборони України. Але можливості України обмежені. Є запитання з облаштуванням місця перебування, обмундируванням, озброєнням, харчуванням військових і т.д., не вистачає можливостей для отримання військового досвіду і освіти, медичних послуг. На порядку денному – всі ці витрати ", – розповів Джемілєв за підсумками візиту до Анкари 16-17 грудня.