Чубаров: Інцидент у Чонгарі між ЗСУ та добровольцями вичерпаний

13 Лютого 2017, 12:47

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що інцидент поблизу Чонгару на базі кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, вичерпаний. Про це Чубаров написав у Facebook.

"До 11.00 місце базування громадського об'єднання "Аскер" на Чонгарі покинули військовослужбовці та поліція: члени громадського об'єднання "Аскер" і добровольці формованого кримськотатарського батальйону ім.Номана Челебіджихана повернулися до щоденних занять і забезпечення життєдіяльності табору дислокації", – написав Чубаров.

За його словами, "інцидент на Чонгарі вичерпаний", але він не міг не трапитися, оскільки невиправдано довго затягнулося прийняття рішення про створення в складі ЗСУ або Національної гвардії окремого кримськотатарського військового підрозділу, в якому могли б служити громадяни України – жителі Криму, як кримські татари, так і особи інших національностей.

Нардеп зазначив, що в очікуванні такого рішення люди в складі громадської організації "Аскер" проводили військову підготовку, сприяли прикордонній та митній службам України на пунктах пропуску "Чонгар", "Чаплинка" і "Каланчак" в контролі за переміщенням людей та транспорту.

"При цьому, як для однієї, так і для іншої служби постійний цивільний контроль, здійснюваний громадським об'єднанням "Аскер" був, м'яко кажучи, незручний. Небажаними "аскерівці" стали і для різного роду тіньових ділків, які налагодили різний незаконний бізнес на адміністративному кордоні. природно і вони виступали стороною, прагнучи витіснити "Аскер" за межі займаних їм місць дислокацій, – написав Чубаров.

"Добре те, що інцидент вичерпано, але погано те, що дехто з числа винних військовослужбовців вдалися до вигаданих версій, спрямованих проти кримських татар", – прокоментував Чубаров.

Нагадаємо, в неділю ввечері невідомі озброєні люди у військовій формі здійснили спробу захоплення бази кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана (батальйон "Аскер"), який розташований в Чонгарі. Водночас, в оперативному командуванні "Південь" повідомили, що представники незаконних збройних формувань намагалися атакувати підрозділи, які виконують бойові завдання в Херсонській області на межі з Кримом, а також додали, що повідомлення про напад Збройних сил України на батальйон «Аскер», яке розповсюдили деякі ЗМІ, є неправдивим.

Рефат Чубаров повідомив, що у Чонгарі Херсонської області трапився інцидент між військовослужбовцями ЗС України та членами громадської організації «Аскер». 

"Початком інциденту стало невмотивоване і силове заняття військовослужбовцями облаштованої громадською організацією «Аскер» території, на якій базуються бійці формованого кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана. В ході інциденту військовослужбовцями ЗС України були пошкоджені окремі споруди і майно громадської організації «Аскер», робилися спроби застосування фізичної сили до членів організації «Аскер»", – написав він.