Чотири галузі української економіки матимуть успіх у 2012 році

18 Грудня 2011, 18:26

«Сільське господарство – галузь, що й далі балансує на межі успіху. Україна може з легкістю подвоїти продуктивність цього сектору вже у найближчі 5 років, однак для цього їй будуть необхідні і додаткові вітчизняні та іноземні інвестиції, і новітні технології, обладнання та методи ведення сільського господарства, і, звісно ж, інфраструктура – дороги, порти тощо. Усі ці завдання можна з легкістю виконати, особливо враховуючи той факт, що наразі в світі спостерігається зростання населення й відповідно попиту на продукти харчування, і Україна перебуває в унікальному становищі, оскільки здатна заповнити цю нішу. У будь-якому разі без стабільної політики в сфері регулювання сільськогосподарського сектору та дотримання принципів вільного ринку процвітання є неможливим. Міжнародні інвестори не вкладатимуть гроші в країну, в якій не відчувають себе комфортно і впевнено», – аналізує експерт.

За словами Зукоскі, одним із пріоритетів українського уряду повинно бути прагнення до енергетичної незалежності.

«З 1991 року Україна була державою малих та середніх інвестицій. Саме нафтові та газові тендери здатні докорінно змінити таке сприйняття вашої країни міжнародною спільнотою, суттєво підвищивши її інвестиційну привабливість. Досягнення енергетичної незалежності є одним із пріоритетів українського уряду, а тому ми вже стали свідками позитивних змін – два тендери з розвідки нетрадиційного газу, які зробилися можливими завдяки ухваленню закону про розподіл продукції. Якщо ж ці проекти рухатимуться вперед, то як міжнародні нафтогазові компанії, так і російські та українські інвестори будуть зацікавлені в подальшому розвитку цих проектів на багато мільярдів доларів, розвиваючи промисловість та наближаючи досягнення енергетичної незалежності», – вважає експерт.

Крім цього, він виділяє сектор фінансових послуг та товари масового споживання, що мають перспективи на активний розвиток.

«Сектор фінансових послуг – на щастя для України, її банківська система не розтанула під час останньої фінансової кризи, оскільки на той момент більша частина сектору вже належала іноземним банкам, які й підтримали свої українські представництва. А товари масового споживання – класичний сектор економіки, у який будуть залучатися додаткові інвестиції», – зазначає експерт.

Бізнес, що вже працює в Україні, за його словами, прагне не просто розширити власні можливості, а перетворити державу на експортну платформу до Європи (після підписання угоди про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом) та отримати доступ до ресурсівпартнерів з Росії та СНД.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

читати ще