Чорновіл: Побиття студентів Майдану організував екс-шеф Путіна Сівкович

Акценти
20 Листопада 2014, 13:55

Екс-заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович прийняв рішення про побиття студентів на Майдані в листопаді 2013 року, бо мав підтримку Росії через зв’язки з Путіним – він колись був шефом останнього. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua розказав екс-депутат від Партії регіонів, противник Майдану-2004 і учасник Майдану-2013 Тарас Чорновіл.

«Ніч на 30 листопада єдина, коли на Майдані не було депутатів. І чи потрібна була зачистка Януковичу? Це тупість і дурість. Право на існування має ось який варіант: до цих подій причетний Володимир Сівкович, заступник Андрія Клюєва», – каже Чорновіл.

«Усі забувають про один його тил. Він колишній начальник Путіна», – додає екс-депутат.

Довідка Тиждень.ua: в біографії Володимира Сівковича значиться, що з 1983 року він працював в органах КДБ СРСР, а в 1990–1992 роках – працював за кордоном, в Німеччині.

«Коли Сівкович був у опалі, той (Путін – Ред.) приїжджав із неофіційним візитом в Україну. Відразу ж лідер РФ вирушає в резиденцію і каже, що зустрінеться з Кучмою лише коли побачить Сівковича (а того, до речі, вже готували під арешт). Коли Путін поспілкувався з екс-шефом, усі проблеми в останнього зникли», – розповідає експерт.

На думку Тараса Чорновола, Сівкович підставив Клюєва: «11 грудня всі на вухах стояли, запитували себе: «Чому Янукович погнав спецназ зачищати Майдан, коли є Нуланд і Ештон?» Це не була зачистка. Взяти його можна було без проблем. Натомість, здається, створювалася картинка. Відчуття, що був договорняк, але ті, хто з боку Майдану, не зовсім розуміли, хто і для чого це робить».

Інтерв'ю з Тарасом Чорноволом читайте у черговому числі журналу "Український тиждень", №47.

92