Чорновіл: контракт з лижним інструктором – не перші енергетичні “гастролі” Каськіва під прикриттям Банкової

15 Січня 2013, 11:17

"Я думаю, що все це буде тривати до тих пір, поки при посаді на верху буде Сергій Льовочкін. Тут зав'язка абсолютно чітка і поки Льовочкін при керівництві, поки він керує Адміністрацією президента і реально має вплив, до тих пір Каськіва будуть тримати», – вважає Чорновіл.

На його переконання навіть при зміщенні з посади Госівенстпроекта, Каськів не втратить реальний контроль за інвестиціями.

"Придумають нову посаду, нова структура Каськіва перетягне на себе повноваження Держнацпроектів", – пояснив Чорновіл.

За його словами, розслідування обставин скандалу навколо підписання угоди щодо LNG-терміналу ні до чого конкретного не призведе.

"Це не перша така подія. Я зараз переривав матеріали: …. Роки півтора тому подібна авантюра виникла з Азербайджаном. Було голосно оголошено про будівництво LNG-терміналу для постачання скрапленого газу. Підписання виявилося абсолютно липовим. Контракт також підписувала неуповноважена людина. Тобто це перші гастролі Каськіва. І інцидент пройшов безкарно. І я думаю, що зараз постараються зробити так, щоб все також відбулося безкарно", – вважає Чорновіл.

Він не вірить, що керівник Держнацпроектів не знав про повноваження лижного інструктора.

За словами Чорновола, це все було продумано спеціально для фінансової махінації.

«Я допускаю, що передбачалася якась махінація. Тобто мав бути офіційний шлях до будівництва LNG -терміналу, і повинен був бути липовий шлях. Тобто, відкат грошей у неіснуючу структуру: одна структура робила і давала повну оплату, а інша структура начебто теж щось "робила" і отримувала липову оплату Тобто гроші йшли в кишеню. Це дуже схоже на стиль діяльності цих людей", – пояснив політик.

На його думку, напевно, "просто зірвалося це подія, але напевно дуже високі чини його покривали".

Як повідомлялось, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів отримав догану за скандал навколо підписання угоди на будівництво LNG-терміналу. Рішення про догану Каськіву прийнято 14 січня на засіданні уряду за підсумками службового розслідування обставин підписання угоди з іспанським лижним інструктором щодо LNG-терміналу.

"Рішення уряду дозволить успішно завершити Нацпроект LNG-термінал. Моя "догана" – це ціна, завдяки якій усі українці дізналися, що цей проект є спасінням України в її боротьбі за незалежність". – пояснив сам Каськів.

Нагадаємо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Після цього компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Згодом журналісти провели розслідування і зясували , що Бонвехі є лижним інструктором, одруженим на українці, і права підписувати цей документ не мав.

Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.

Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?