Ештон нагадала, що 17 березня 2014 року було ухвалене рішення накласти заборону на поїздки та заморозити активи осіб, відповідальних за дії, які "підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".
У заяві констатується, що країна-кандидат Чорногорія, Ісландія, країна-учасник процесу стабілізації та асоціації і потенційний кандидат Албанія, Норвегія, а також Україна "забезпечуватимуть, щоб їхня національна політика відповідала цьому рішенню Ради".
"Європейський Союз бере до уваги це зобов'язання і вітає його", – йдеться у заяві Ештон.
Як повідомлялось, ЄС затвердив список осіб і організацій з РФ, до яких найближчим часом можуть застосувати санкції. Зокрема, до списку внесли майже все політичне керівництво РФ, медіаорганізації та журналісти, які активно брали участь у пропаганді анексії Криму і російської військової інтервенції в Україні. До таких структур в ЄС відносять "Газпром-медіа", телеканали " Росія", Russia Today, "Первий канал" і НТВ. Персоналізовані ж санкції, крім Дмітрія Кісєльова (він потрапив у другий "чорний" список ЄС) поширять ще на трьох журналістів: Міхаіла Лєонтьєва, Іраду Зєйналову та Міхаіла Гусмана.
Раніше Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Загалом Євросоюз у зв’язку з анексією Криму Росією склав список з 130 російських чиновників і глав найбільших компаній, проти яких застосовуватимуться санкції.