Як мовиться в щорічному звіті організації, з цього числа майже 16 мільйонів 400 тисяч утекли до інших країн і офіційно отримали статус біженця за міжнародним правом, а ще 41 мільйон 400 тисяч мусили переселятися в межах своєї країни і стали «внутрішньо переміщеними особами».
Решту склали шукачі притулку, прохання яких про визнання цього статусу ще не розглянули або яким відмовили в цьому, а також утікачі, які взагалі не реєструвалися.
Крім того, мовиться у звіті, близько 20 мільйонів людей жили у стані вимушеного «тривалого переселення» з рідних місць, із них близько 5 мільйонів становили палестинці в таборах під егідою ООН.
Число вимушених мігрантів, за даними Червоного Хреста, щороку змінюється – станом на кінець позаминулого року їх було 101 мільйон, 2009-го 75 мільйонів чи 2008-го понад 92 мільйони.
Нагадаємо, як повідомили у Державній міграційній службі, станом на серпень цього року в Україні проживало понад 2 тисячі офіційно визнаних біженців із 47 країн світу.
Як відзначили у відомстві, за останній рік, з моменту набрання чинності закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», вперше 37 іноземців визнані такими, що потребують додаткового захисту.
Читайте також: «Просто намагаюсь не померти» – біженці в Україні часто почуваються непроханими гостями