Через блокаду залізниці в Донецьку зупинився метзавод

27 Лютого 2017, 16:15

Донецький металургійний завод (ДМЗ), що входить до групи Донецьксталь, з понеділка, 27 лютого, зупинив роботу єдиної діючої доменної печі (ДП) №1 у зв'язку з відсутністю залізорудної сировини (ЗРС) через блокаду залізниці в зоні розмежування та припиненням поставок сировини. Про це повідомив представник підприємства, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, в неділю денна зміна виплавила 400 тис. тонн чавуну, і домна №1 припинила роботу.

Співрозмовник агентства зазначив, що раніше ДП-1 виплавляла 1,4-1,7 тис. тонн чавуну на добу, в середньому – близько 1,5 тис. тонн. Друга доменна піч давно не вводилася в роботу, працювали однією піччю.

"Причина зупинки – брак саме ЗРС. Кокс поставлявся з Макіївського КХЗ, проблем з ним не було", – констатував представник підприємства.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Через блокаду залізниці вже зупинив роботу Алчевський металургійний комбінат, Єнакіївський металургійний завод і ПАТ "Краснодонвугілля".