Чехія визнала окупацією введення військ СРСР та членів Варшавського договору в 1968 році

23 Серпня 2018, 09:11

Парламент Чехії  22 серпня ухвалив резолюцію, у якій визнав введення військ СРСР та Варшавського договору в 1968 році у Чехословаччину вторгненням і окупацією. Про це повідомляє місцеве видання Ceske Noviny.

 

Так, у парламенті наголосили, що метою цього документу є запобігання спотворенню історії. За резолюцію проголосували 145 із 156 присутніх депутатів, жоден не був проти.

 

Ініціатором резолюції був голова фракції християнських демократів Ян Бартошек.

 

"Цей документ має стати чітким сигналом для громадськості, а також іншим країнам, в тому числі Росії. Таким чином ми відкидаємо коментарі, які останнім часом звучать з приводу подій 1968 року, спотворюючи їх дійсний зміст", – підкреслив він.

 

Водночас член Комуністичної партії Чехії і Моравії Лео Лузар заявив, що сучасна "Росія – це не СРСР, СРСР – не Росія", а Леонід Брежнєв не є нинішнім президентом РФ Владіміром Путіним.

 

Зазначимо, що 21 серпня 1968 року до Чехословаччини увійшли війська Варшавського договору, щоб придушити "Празьку весну". Танки СРСР і союзників стали відповіддю на політичну лібералізацію в Чехословацькій соціалістичній республіці і поставили крапку на спробах цієї держави вийти зі сфери впливу СРСР.

 

Невідома точна кількість жертв. Ще десять років тому в скорботному списку було 108 імен, однак зараз історики празького Військово-історичного інституту встановили, що в перші місяці після вторгнення, з серпня по грудень, загинуло не менше 137 осіб.

 

Читайте також: Празька весна 1968 року

 

Як повідомлялося 10 липня, у Чехії очільник Соціал-демократичної партії Ян Гамачек і голова парламентської фракції руху  "Акція незадоволених громадян" Ян Хвойка підписали угоду про співпрацю в рамках правлячої коаліції.