Чехія висловила підтримку територіальній цілісності України

17 Січня 2018, 10:24

Міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцкий заявив, що Прага продовжить підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Про це він сказав під час розмови з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, 16 січня повідомляє прес-служба МЗС Чехії.

 

"Ми вважаємо незаконну анексію Криму серйозним порушенням міжнародного права", – наголосив Стропніцкий.

 

Зазначається, що главу чеського МЗС цікавила ситуація в окупованому Криму і на сході України. Сторони також обговорили перебіг політичних та економічних реформ в країні, боротьбу з корупцією та здійсненні угоди про асоціацію з ЄС.

 

"Він також підтвердив готовність Чеської Республіки продовжувати активну підтримку реформ в Україні, особливо в якості міжнародного координаторства в галузі освіти. Міністр Стропніцкий високо оцінив стабілізацію української економіки, цікаву для чеських підприємців та інвесторів", – зазначили в прес-службі.

 

Крім того, Клімкін повідомив, що запросив Стропніцкого в Україну.

 

"Поспілкувався з чеським колегою Мартіном Стропніцким. Як колишній Міністр оборони, Мартін добре розуміє, яку загрозу сьогодні для Європи становить Росія. Запросив його відвідати Україну ближчим часом", – написав глава МЗС України в Twitter.

 

Як повідомлялося, український посол Євген Перебийніс заявив, що після президентських виборів політика Чехії щодо України не зміниться, незалежно від їхнього результату. 

 

Нагадаємо, 12 січня в Чехії розпочалися вибори президента. У виборах беруть участь дев'ять кандидатів, у тому числі і чинний глава держави Мілош Земан, який, згідно з попередніми результатами, лідирує.

 

Додамо, президент Чеської Республіки Мілош Земан під час звернення у Страсбурзі до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні. Земан також закликав до зняття санкцій з Російської Федерації та їх заміни активнішими контактами з РФ.