НОВИНИ

Політика Чехії щодо України навряд чи зміниться після президентських виборів – Перебийніс

Український посол зауважив, що зовнішню політику у Чехії визначає, в основному, уряд, а президент має більше представницькі функції.

Після президентських виборів політика Чехії щодо України не зміниться, незалежно від їхнього результату, прогнозує український посол Євген Перебийніс. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Посол зазначив, що зовнішню політику у Чехії визначає, в основному, уряд, а президент має більше представницькі функції.

"Нинішній уряд на чолі з Андреєм Бабішем, який наступного тижня буде змагатися за отримання довіри у парламенті, у принципі, вже декларував свою позицію щодо України, щодо підтримки України", – зауважив він.

Нагадаємо, 12 січня в Чехії розпочалися вибори президента. У виборах беруть участь дев'ять кандидатів, у тому числі і чинний глава держави Мілош Земан, який, згідно з попередніми результатами, лідирує.

Додамо, президент Чеської Республіки Мілош Земан під час звернення у Страсбурзі до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні. Земан також закликав до зняття санкцій з Російської Федерації та їх заміни активнішими контактами з РФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.