«Близько $9 млрд у вигляді SDR має Росія. Їх можна давати в борг іншим країнам, які потребують підтримки. Практика така існує, коли одна країна надає SDR в якості позикових коштів іншій країні» , – сказав міністр.
«Ми не вдавалися до такої практики, але вважаємо, що можна її використовувати. Цими коштами ми можемо розпоряджатися на власний розсуд. Поки ми враховували їх у складі золотовалютних резервів центробанку, але зараз такий момент, коли можна подумати про їх більш ефективне використання, в тому числі надання в якості позикових коштів іншим країнам» , – зазначив Сілуанов .
За його словами, по SDR будуть виплачуватися відсотки, їх рівень – «питання домовленості країн».
Як відомо, президент РФ Владімір Путін після зустрічі з президентом Віктором Януковичем 17 грудня заявив, що Росія розмістить в цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту обсягом $15 млрд.
Згодом стало відомо, що уряд Росії прийняв постанову, що дозволяє вкладати у ризиковані боргові зобов'язання іноземних держав не більше 10% коштів Фонду національного добробуту. Тим самим обмежив інвестування в українські єврооблігації не більше $9 млрд.
Перший транш кредиту у розмірі $3 млрд Україна отримала наприкінці грудня. Ці кошти, як заявив прем'єр Микола Азаров, були витрачені на соціальні виплати.