Бунт екс-бійців “Торнадо” у СІЗО. Прокуратура повідомила про нову підозру

28 Вересня 2018, 12:19

Екс-бійцям розформованої роти МВС «Торнадо», яким інкримінують вчинення бунту в Лук'янівському СІЗО, повідомлено про підозру у готуванні до втечі з-під варти. Про це у п'ятницю, 28 вересня, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

 

"Встановлено, що організована група з числа ув’язнених колишніх співробітників роти «Торнадо», за пособництва працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор», вчинили тяжкі та особливо тяжкий злочини, що виразилося у вчиненні масових заворушень, які супроводжувались підпалами, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя; у вчиненні опору працівникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків; у вчиненні погроз вбивством, насильством щодо працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків, а також у зберіганні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу", – йдеться у повідомленні.

 

Злочинні дії окремих членів організованої групи та її організатора додатково кваліфіковано як дії, спрямовані на вчинення замаху на вбивство працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків.

 

24.09.2018 вказаним підозрюваним військовою прокуратурою додатково повідомлено про нову підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 393 КК України (готування до втечі з-під варти).

 

Крім того, встановлено ще чотирьох співучасників – екс-бійців вказаної роти, членів організованої групи, яким 24.09.2018 також повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 393, ч.1 ст. 294, ч 2 ст. 342 КК України.

 

Також трьом співробітникам державної установи «Київський слідчий ізолятор» повідомлено про підозру за фактами пособництва у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345 КК України, стосовно двох з яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а третій підозрюваний оголошений в розшук та судом за клопотанням прокурора надано дозвіл на його затримання.

 

Всі вісім підозрюваних, у тому числі колишній командир та бійці роти «Торнадо» утримуються під вартою на підставі винесеного судом обвинувального вироку в іншому кримінальному провадженні. На даний час досудове розслідування триває з метою встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення зазначених кримінальних правопорушень.

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

20 серпня військова прокуратура в рамках кримінального провадження щодо бунту  в Лук'янівському СІЗО повідомила про підозру екс-командиру та трьом бійцям роти "Торнадо", а також двом працівникам державної установи "Київський слідчий ізолятор".