Сьогодні відбулась презентація розробленого іспанською компанією Sokoin техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва LNG-терміналу.
Зокрема Каськів повідомив, що ТЕО підтвердило реалістичність і економічну вигоду будівництва терміналу.
За його словами, до 25% коштів, або близько 200 млн євро для будівництва терміналу, підготовчої роботи з будівництва газопроводів і днопоглиблювальних робіт візьме на себе держава. Ще 25% – консорціум з українських підприємств-споживачів газу, ще 50% – іноземні інвестори.
Терміни будівництва оцінюються у 49 місяців. Запуск терміналу планується у 2016 році.
Зокрема на першому етапі буде побудовано плаваючий танкер з максимальною потужністю 5 млрд кубометрів / рік, який буде постійно пришвартований до причалу до завершення будівництва терміналу з прийому ЗПГ.
На другому етапі на березі буде побудований завод з регазифікації газу, який буде здатний приймати і розвантажувати великі танкери об'ємом 178 000 м3. Загальний обсяг зберігання газу терміналу на першому етапі складе 5,4 куб м (три резервуари по 180 000 м3).
Читайте також: Просто зробіть це!
Нагадаємо, 16 листопада 2011 року під час ХІІ Всесвітнього LNG-саміту (The World LNG Summit), Україна вступиладо Всесвітнього LNG-клубу. у вересні компанія Socoin (Іспанія) виграла тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва в Україні морського терміналу з приймання скрапленого природного газу (LNG-терміналу).