На переконання Лукаса, з останніх подій в Україні Європа отримала важливі уроки.
«На жаль, за цю освіту платить народ України. Перший урок – коли маєш справу з корумпованими бандитськими елітами, підхід до них має бути жорстким і чітким. ЄС працював з Віктором Януковичем, як з щирим і патріотичним лідером, якому треба трохи допомогти вести країну на її природному європейському шляху», – зазначив він.
За словами Лукаса, такий підхід спрацював у випадку з урядами країн Прибалтики і Центральної Європи, «які відчайдушно хотіли приєднатися до ЄС, але потребували дорожньої карти».
«У випадку клану Януковича, що прагне грошей і влади понад усе, він не працює», – наголосив Лукас.
За його словами, другий урок, який отримала Європа, – «подобається це їй чи ні, а вона втягнута у геополітичне змагання з Кремлем».
Лукас відзначив, що ще напередодні Вільнюського саміту деякі європейські лідери і посадовці продовжували помилково вірити, що, якщо зможуть донести суть Східного партнерства до російського керівництва, все буде добре.
«Я сподіваюся, що тепер Європа зрозуміла: Кремль не хоче результату, за якого виграють усі. Йому більше до підходить варіант переможця і переможеного. Росія хоче мати геополітичний тил з економічно слабких і політично поступливих країн. Східне партнерство може зробити їх економічно і політично сильними. Кремль має цьому протистояти», – зазначив британський публіцист.
«ЄС має зараз зробити все, що в його силах, аби допомогти українському народу інтегруватися в Європу в обхід бандитського режиму Януковича. Щоб забезпечити спрощення візового режиму, стипендіальні програми, культурний обмін і співпрацю з дружніми місцевими органами самоврядування, необхідна політична воля та винахідливість. Але це все можна зробити. Дуже шкода, що ми не зробили цього раніше», – наголосив Едвард Лукас.