"Відверто кажучи, у Києві не тільки для іноземних бізнесменів, але й для всіх становище погіршується, що стосується бізнес-клімату. Більшість із них мені (про це) говорять", – повідомив посол.
Думку підприємців розділяє й сам Тернер. "Я сказав би, що зараз найбільша проблема – це клімат для бізнесу. І особливо гостра проблема рейдерства", – повідомив він.
Посол зазначив, що компанії, які мають гарні стосунки із владою, мають можливість збільшувати тиск в умовах конкуренції.
"Звичайно, я розумію, що це молода демократія, що дуже важко робити такі реформи. Але якщо становище не покращиться протягом наступних 6-12 місяців – інвесторів в Україні не буде, на жаль. Це найбільша проблема", – вважає Тернер.
Він зазначив, що компанії з обережності змушені обмежувати розмір інвестицій.
"Я знаю, що у Великій Британії багато дуже великих фірм, наприклад, у сфері енергетики, які хочуть тут вкладати мільярди доларів. Але поки вони відчувають, що бізнес-клімат дуже важкий. Вони вкладають: наприклад, Shell цього року у вересні уклав договір, щоб вкладати в Україні від 200 до 800 млн доларів", – повідомив Тернер.
Зі слів посла, у разі поліпшення умов для іноземного бізнесу обсяг інвестицій Shell міг би збільшитися в кілька разів, до декількох мільярдів доларів.
Тернер висловив надію, що в результаті реформ, які проводяться в Україні, ситуація зміниться й тоді підприємці без побоювань зможуть вкладати гроші в українську економіку.
Компанія Shell Ukraine Exploration&Production (Київ) і компанія "Укргазвидобування" підписали новий договір про спільну діяльність із видобутку нафти й газу на 6 ліцензійних ділянках у Дніпровсько-Донецькій западині.
А британо-нідерландський концерн Royal Dutch Shell має намір інвестувати 800 млн доларів у розвідку й розробку родовищ сланцевого газу в Україні.
Зазначимо, що Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.