Про це йдеться у статті "Україна переживає свій момент ЮКОСа".
Видання пише, що з моменту обрання 18 місяців тому, президента Віктора Януковича небезпідставно звинувачують у встановленні в Україні легкої версії "системи Путіна". Зокрема, у концентрації влади та обмеженні критики у ЗМІ.
Продовжуючи аналогію, газета припускає, що тепер Янукович знайшов свій "ЮКОС" в Україні в особі екс-прем’єр-міністра та одного з лідерів Помаранчевої революції Юлії Тимошенко.
Газета пише, що переслідування Тимошенко, як і у випадку з Міхаїлом Ходорковським, виглядає як вибіркове і політично вмотивоване правосуддя, оскільки, "як і в Росії, дуже мало людей в українській політиці та бізнесі "біліші за біле".
Видання також цитує позицію президента України та його команди, які наполягають, що йдеться про широку антикорупційну кампанію, в рамках якої перевіряють діяльність 400 все ще неназваних чиновників. Хоча, як наголошує газета, дотепер всі високопосадовці, яким висунули звинувачення, були пов’язані з Тимошенко.
Видання також називає "таким, що викликає питання", звинувачення, яке висунули Юлії Тимошенко і яке нині розглядає суд. Газета нагадує, що йдеться про закиди у перевищенні службових повноважень під час укладання невигідної для України "газової угоди" з Росією.
"Це порушує питання про те, чи повинні політичні рішення, особливо під час кризи, ставати об’єктами кримінальних звинувачень", – пише газета.
Видання також наголошує, що Євросоюз тоді привітав ту угоду, оскільки вона поновила постачання російського газу до України та усунула непрозорого посередника з українсько-російських газових відносин.
Financial Times пише, що за чутками президент України нині шукає рішення, яке дозволило б йому зберегти обличчя в умовах критики з Заходу. Наприклад, може йтися про умовний вирок, який завадить Тимошенко взяти участь у наступних виборах.
"Міжнародна спільнота має відкинути цей цинічний маневр", – пише британська газета. Вона звертає увагу на те, що у випадку з Україною Євросоюз має набагато більше способів упливу, ніж з Росією. Наприклад, це переговори щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Як пише Financial Times, видається, що європейські чиновники не прагнуть пов’язувати ті переговори з ситуацію з українською демократією через страх підштовхнути Україну до Росії. Водночас газета наголошує, що оскільки Київ демонструє, що йому важливі ті перемови, це дає Брюсселю спосіб впливу, який йому варто використати: "відкласти переговори, поки триває наступ на Тимошенко".
"Торгові привілеї слід пов’язати з цінностями", – доходить висновку Financial Times.
Нагадаємо, нещодавно депутат Бундестагу, представниця соціал-демократів Бербель Кофлер заявила, що шанси до кінця 2011 року підписати угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною є дуже високими.