Британія закликала РФ звільнити українських політв’язнів

6 Червня 2018, 20:22

Велика Британія закликала Росію звільнити 70 українських політичних в'язнів. Про це йдеться у заяві британського Міністерства закордонних справ.

 

"Їх було засуджено до тривалих тюремних ув’язнень після судових процесів, які не видаються такими, що відповідають міжнародним стандартам. Позбавлення їх волі, як і інших 70 українців, включно з кримськими татарами, свідчить про системне переслідування Росією тих, хто публічно виступає проти незаконної анексії Криму", – йдеться в повідомленні.

 

У зовнішньополітичному відомстві Британії також висловили стурбованість станом здоров’я незаконно утримуваних РФ Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олександра Шумкова та Володимира Балуха, які оголосили голодування на знак протесту проти тривалого позбавлення волі українських політв’язнів.

 

"Їхні тюремні вироки, як і затримання багатьох інших українців, які були ув’язнені владою Росії, виглядають політично вмотивованими. Ми закликаємо Росію звільнити їх негайно. Контроль Росії над Кримом продовжує бути незаконним і нелегітимним, а також є грубим порушенням численних міжнародних зобов’язань РФ", – наголосили у відомстві.

 

Нагадаємо, 6 червня перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що спрямувала представникам РФ у підгрупах Тристоронньої контактної групи листа з прізвищами 23 росіян і проханням надати відповідь про можливість їх обміну на українських політв'язнів.

 

6 червня  представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Ірина Геращенко закликала міжнародні організації проявити активнішу позицію у питанні визволення українських заручників і політв'язнів Російської Федерації.