НОВИНИ

Геращенко надіслала в РФ лист з проханням дати відповідь щодо обміну 23 росіян на українських політв'язнів

Вона також звернулася до МЗС України з проханням офіційно продублювати лист МЗС РФ.

Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що спрямувала представникам РФ у підгрупах Тристоронньої контактної групи листа з прізвищами 23 росіян і проханням надати відповідь про можливість їх обміну на українських політв'язнів. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у середу, 6 червня. 

 

"Сьогодні ще раз офіційно надіслала представникам РФ в Мінських групах листа з прізвищами та з проханням надати Україні офіційну відповідь щодо можливості передачі 23 росіян в обмін на українців-політв‘язнів Кремля", - написала Геращенко. 

 

Також заступниця голови Верховної Ради звернулася до МЗС України з проханням офіційно продублювати лист і пропозицію МЗС РФ. 

 

Нагадаємо, 4 червня Геращенко  повідомила, що Україна готова обміняти 23 засуджених в Україні росіян на Олега Сенцова та інших українських політв’язнів, незаконно утримуваних на території Російської Федерації. Геращенко також закликала депутатів апелювати до всіх міжнародних структур з вимогою тиснути на Путіна, щоб до Чемпіонату світу з футболу були звільнені політв’язні й заручники. А також з вимогою допустити Міжнародний комітет Червоного хреста й українського омбудсмена Людмилу Денісову до всіх тюрем у Росії та на окупованих територіях, де утримують українців.

 

6 червня  представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Ірина Геращенко закликала міжнародні організації проявити активнішу позицію у питанні визволення українських заручників і політв'язнів Російської Федерації.