Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Лондон розробляє економічні заходи впливу на росіян, чиї активи знаходяться в Британії. Про це пише Reuters.
"Люди хочуть побачити, як правоохоронні органи притягають до відповідальності дуже багатих людей, які безпосередньо пов'язані з Владіміром Путіним, <…> тих, чиє багатство могло стати наслідком їх [добрих] стосунків з ним", – заявив глава МЗС.
За його словами, мова може йти про використання так званих Unexplained Wealth Orders (UWO) – отримувач такого документа зобов'язаний подати британській владі роз'яснення про джерела походження підозрілих коштів.
Крім того, Джонсон повідомив, що британське агентство по боротьбі зі злочинністю та група по боротьбі з економічними злочинами ведуть розслідування стосовно широкого кола осіб, але відмовився назвати імена або розкрити інші подробиці, посилаючись на юридичні причини.
Як повідомлялося, 15 березня міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон, відповідаючи на питання про можливі обмежувальні заходи щодо Росії, заявив, що Москві варто "відійти і заткнутися".
Відтак, у Великій Британії експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ.
Велика Британія вирішила заблокувати російський проект заяви Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй для преси щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.
У свою чергу, у Білому домі заявили про солідарність з Великою Британією щодо відповідальності Росії за використання нервово-паралітичної речовини проти колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.
Водночас прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що країна шукає інші країни для постачання газу в рамках обмежувальних заходів проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.
14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння.
Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.
Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.
Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новичок" військового типу, яку розробляла Росія. Зокрема, в уряду Британії дві версії – або це пряма дія РФ, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити у руки інших людей. На заяви Лондону щодо причетності Росії до отруєння екс-розвідника відреагував увесь Захід та Сполучені Штати.
Уночі 14 березня сплив термін ультиматуму, який висунула прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей Росії у зв'язку з отруєнням нервово-паралітичним газом екс-полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його доньки. Згодом 29 союзників НАТО ухвалили заяву, в якій запропонували підтримку Британії після нападу в Солсбері, а також закликали РФ дати роз'яснення у справі отруєння колишнього російського шпигуна.