НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Британські експерти назвали місто, в якому виготовляється речовина "Новичок"

Зазначається, що нервово-паралітична речовина "Новачок" виготовляється у Саратовській області РФ.

У Великій Британії експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новичок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ. Про це повідомляє The Guardian.

 

За його словами, дана інформація містилася у доповіді, представленій кілька років тому Росією у міжнародному органі, який здійснює моніторинг хімічної зброї - Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

 

"ОЗХЗ повинна прибути в Солсбері, як можна швидше, щоб провести незалежне розслідування, а потім поїхати в Росію, щоб відвідати це місце (Шихани, - Ред.). Якщо їм (Росії, - Ред.) нема чого приховувати, то чому вони будуть його (візит, - Ред.) забороняти? Це було б визнанням провини. Я думаю, що Путін здійснив свою першу велику помилку протягом тривалого часу", - зауважив британський експерт.

 

Зазначається, що британський уряд звернувся до ОЗХЗ з проханням  розслідувати використання "Новичка" у замаху на вбивство екс-агента і його дочки Юлії у Солсбері.

 

"Ми працюємо з поліцією над тим, щоб ОЗХЗ самостійно перевірила наші аналізи", - повідомила нещодавно прем'єр-міністр Британії Тереза Мей.

 

Наголошується, що представники ОЗХЗ найближчим часом повинні прибути до Великої Британії. Опісля організація прибуде з візитом до Росії, щоб дізнатись про наявність запасів "Новичка".

 

Водночас, якщо дані запаси будуть знайдені, то ОЗХЗ має прослідкувати за їх знищенням.

 

У свою чергу, Бреттон-Гордон відзначив, що Шихани є єдиним місцем для розробки і виробництва "Новичка", при цьому відкинувши припущення про те, що хімічна може бути знайдена  на території колишнього Радянського Союзу - в Україні чи Узбекистані.

 

Раніше Велика Британія вирішила заблокувати російський проект заяви Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй для преси щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. 

 

У свою чергу, у Білому домі заявили про солідарність з Великою Британією щодо відповідальності Росії за використання нервово-паралітичної речовини  проти колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

Також прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що країна шукає інші країни для постачання газу в рамках обмежувальних заходів проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.

 

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новичок" військового типу, яку розробляла Росія. Зокрема, в уряду Британії дві версії – або це пряма дія РФ, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити у руки інших людей. На заяви Лондону щодо причетності Росії до отруєння екс-розвідника відреагував увесь Захід та Сполучені Штати.

 

Уночі 14 березня сплив термін ультиматуму, який висунула прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей Росії у зв'язку з отруєнням нервово-паралітичним газом екс-полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його доньки. Згодом 29 союзників НАТО ухвалили заяву, в якій запропонували підтримку Британії після нападу в Солсбері, а також закликали РФ дати роз'яснення у справі отруєння колишнього російського шпигуна.

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.