Британія введе пряме правління в Північній Ірландії у разі жорсткого Brexit – глава МЗС

29 Липня 2019, 14:18

Уряд новообраного прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона запланував ввести пряме правління в Північній Ірландії у разі виходу з Європейського Союзу без угоди. Про це повідомляє британське видання The Independent.

 

"Ми подбаємо про те, щоб все було в порядку, щоб не було вакууму, щоб була ефективна поведінка уряду", – заявив міністр закордонних справ Домінік Рааб.

 

Водночас відповідаючи на питання, чи буде уряд видавати закони про пряме правління в Північній Ірландії, Рааб відзначив, що законодавство необхідно буде розглянути "у рамках сценарію без угоди".

 

"Ми подбаємо про те, щоб всі домовленості, будь то нормативні або адміністративні, були виконані, щоб у нас не було вакууму", – додав він.

 

Так, з січня 2017 року у Північній Ірландії немає уряду. Наразі тривають переговори про відновлення розподілу влади, однак незрозуміло, чи рішення буде знайдено до 31 жовтня, поточного терміну Brexit.

 

Нагадаємо, 25 липня Джонсон оголосив список нових міністрів, віддавши ключові посади прихильникам виходу країни з Євросоюзу.

 

23 липня члени Консервативної партії Британії обрали колишнього мера Лондона  Бориса Джонсона лідером своєї політичної сили. Зокрема, за кандидатуру Джонсона проголосували 92,153 членів Консервативної партії. Водночас його суперник, чинний глава британського МЗС набрав 46,656 голосів. Так, явка склала Явка: 87,4%.

 

Раніше Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.